دانشنامه فرزند

انواع سقط جنین

دانشنامه فرزند: نشانه های سقط خود به خود جنین شامل خونریزی رحمی، دردهای شکمی مشابه قاعدگی با یا بدون خروج بافت های جنینی است. لازم است پس از ختم بارداری یا کورتاژ برای پیشگیری از ناسازگاری خونی در بارداری بعدی آمپول روگام در مادر با RH منفی تجویز شود. عمل تخمک گذاری دو هفته پس از سقط رخ می دهد بنابراین لازم است بلافاصله پس از سقط جنین حداقل تا سه ماه از روش های جلوگیری از بارداری استفاده شود.

  • تهدید به سقط: به مواردی گفته می شود که با وجود خونریزی رحمی در سه ماهه اول بارداری جنین سالم بوده و بهترین راه درمان آن استراحت کامل است.

  • سقط فراموش شده: در این نوع سقط جنین، جنین در رحم مرده ولی هنوز خارج نشده است.

  • سقط اجتناب ناپذیر: در این سقط خونریزی رحمی با درد شدید و باز شدن دهانه رحم رخ می دهد که نشان دهنده آن است که جنین در حال افتادن می باشد.

  • سقط ناقص: در این نوع سقط، جنین از رحم خارج شده ولی هنوز مقداری از محصول حاملگی یا بقایای بارداری در رحم باقی مانده است.

  • سقط عفونی: با نشانه های تب و لرز و ترشحات چرکی واژن و حال عمومی بد مادر ناشی از سقط های غیر قانونی با وسایل غیر استریل همراه است. برای درمان آنتی بیوتیک ها تجویز می شود و بی درنگ رحم تخلیه می گردد. آمار جهانی نشان می دهد که 8 الی 18 درصد مرگ زنان باردار بر اثر سقط جنین عمدی یا غیر قانونی می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 2.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...