دانشنامه فرزند

مراقبت های لازم بعد از اپیزیوتومی
مراقبت پس از زایمان

دانشنامه فرزند: علی رغم آمادگی کامل شما، ممکن است زایمان غیر قابل پیش بینی داشته باشید. اگر در طول زایمان طبیعی، اپیزیوتومی یا بریدگی واژن داشته اید؛ در اینجا چند روش مراقبتی آزمایش شده و معتبر را برای تسکین درد و ناراحتی پس از زایمان معرفی می کنیم.

  • کیسه یخ استفاده از کیسه یخ به کاهش درد و تورم کمک می کند.

  • بالشتک گرد یک بالشتک حلقه ای طبی تهیه کنید تا فشار وارده بر جراحت را کاهش دهد. در چند هفته اول پس از زایمان به خصوص زمانی که می خواهید به فرزندتان شیر بدهید باید بر روی زمین بنشینید، بنابراین در این موقعیت از بالشتک کوچک برای نشستن استفاده نمایید.

  • فیبر یبوست، هموروئید و فشار وارد شده از رحم بر راست روده می تواند باعث ناراحتی بیشتر شود. برای مقابله با آن رژیم غذایی غنی از فیبر مصرف کنید و روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید. دانه های چیا و گلابی فوق العاده مفید هستند. همچنین در صورت نیاز می توانید از مکمل منیزیم استفاده نمایید.

  • ورزش درمانی فیزیوتراپ با استفاده از چندین روش مانند کشش عضلات داخل واژن و داخل رکتوم کف لگن، ماساژ بافت نرم، موبیلیزیشن اسکار، ماساژ نقطه ماشه ای (تریگر پوینت)، ماساژ میوفاسیال، کشش عضلات کف لگن می تواند به کاهش درد و ناراحتی شما کمک کند و پروسه درمان را تسریع بخشد. در این باره از متخصصی که در زمینه مراقبت از سلامت زنان و مراقبت پس از زایمان آموزش دیده باشد یاری بگیرید.

  • نشستن در لگن ناحیه آسیب دیده را در وان حمام تمیز یا لگن قابل حملی که بر روی توالت گذاشته اید غوطه ور کنید. آب درون وان باید به اندازه ای باشد که محل جراحت را بپوشاند. حتی می توانید از سولفات دومنیزی به دلیل خاصیت تسکین دهنده ای که دارد استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...