دانشنامه فرزند

پیشگیری از برفک دهان در نوزادان
شیردهی

دانشنامه فرزند: برفک دهان یک عفونت بسیار شایع در نوزادان است که باعث سوزش داخل و اطراف دهان نوزاد می شود. این بیماری به علت رشد بیش از حد نوعی قارچ به نام کاندیدا آلبیکانس ایجاد می شود؛ رشد بیش از حد این قارچ می تواند به عفونت واژن، راش های پوستی ناشی از پوشک کردن نوزاد یا برفک دهان منجر شود. همیشه مراقب تعادل فلور طبیعی در خود و نوزادتان باشید.

  • به طور منظم از غذاهای تخمیری غنی از پروبیوتیک های طبیعی مانند ماست، کفیر، کامبوچا، ساور کراوت، کیمچی و غیره استفاده کنید.

  • به مکمل روزانه تان پروبیوتیک مفیدی اضافه کنید.

  • غذاهای ناسالم، شکر و لیموناد را از رژیم غذایی تان حذف کنید.

  • میزان مصرفی شکر طبیعی را کاهش دهید (حتی در مورد میوه جات)، بیش تر از 2 الی 3 بار در روز مصرف نکنید.

  • از غذاهای ضد باکتری و ضد قارچ مانند سیر، گیاهانی مانند آویشن و پونه کوهی، روغن نارگیل خام و کره، روغن زیره سیاه (مهم است که از چه محلی خرید می کنید)، دانه خام کدوتنبل و غیره به طور منظم در رژیم غذایی تان مصرف کنید.

  • اگر برای خودتان یا نوزادتان مصرف آنتی بیوتیک تجویز شد از یک پروبیوتیک هم استفاده کنید (حداقل 4 ساعت پیش از مصرف آنتی بیوتیک).

  • برای مصرف سیر برخی از مادران دوست دارند یک حبه از آن را تفت دهند و آن را روی نان برشته قرار دهند. می توانید پستو پسته درست کنید یا فقط مقداری سیر ساطوری شده را روی سبزی های سرخ شده یا سس سالاد بریزید. نکته مهم این است که با مصرف منظم احتمال ابتلا به برفک یا تکرار آن را کاهش می دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد تازه متولد شده» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...