دانشنامه فرزند

حرکات جنین در دوره های مختلف بارداری
حرکات جنین در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: حرکات جنین بخشی از رشد طبیعی فرزند شماست. شما تقریبا بین هفته های 16 تا 25 بارداری حرکات جنین را احساس می کنید. احساس حرکت جنین برای اولین بار در مادران مختلف و بارداری های مختلف، متفاوت است.

حرکات جنین در سه ماهه اول بارداری

جنین شما حدودا در هفته هشتم بارداری شروع به حرکت می کند اما در آن زمان احساس نخواهید کرد. در حقیقت اصلا حرکات جنین را در دوره سه ماهه اول بارداری احساس نخواهید کرد.

حرکات جنین در سه ماهه دوم بارداری

در این زمان ممکن است متوجه تکان خوردن های اولیه جنین شوید اما احتمالا مطمئن نیستید که مربوط به نوزاد یا چیز دیگری است. زمانی که وارد دوره سه ماهه دوم بارداری می شوید به طور کامل حرکات جنین را احساس خواهید کرد. حتی ممکن است سکسکه او را نیز متوجه شوید که شبیه صدای تلپ تلپ مکرر و موزون یا شبیه ترق تروق کردن ذرت بو داده است.

حرکات جنین در سه ماهه سوم بارداری

در سه ماهه سوم بارداری به طور واضح متوجه سکسکه و لگد زدن و دراز کردن دست و پای نوزاد می شوید. احتمالا متوجه می شوید که نوزاد کدام قسمت های بدنش را تکان می دهد، لگد شدید به دنده به خاطر حرکت پای نوزاد است و حرکتی مشابه ضربه تند جودو به شکم به خاطر حرکت دست نوزاد است. متوجه وضعیت نوزاد نیز خواهید شد و احتمالا می توانید با نوزادتان بازی کنید. اگر پای او را فشار دهید به شما لگد می زند، امتحان کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری در سه فصل» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...