پیشگیری از هموروئید در دوران بارداری

تغذیه در بارداری

دانشنامه فرزند: بارداری عوارض زیادی با خود به همراه دارد، هموروئید یا بواسیر یکی از این عوارض است که البته می توانید به راحتی در خانه آن را درمان کنید. در ادامه راهکارهایی برای پیشگیری از بروز بواسیر در دوران بارداری آمده است.

  • از ویتامین های دوران بارداری مبتنی بر مواد غذایی استفاده کنید. ویتامین های مصنوعی به ویژه آهن ممکن است باعث یبوست شود. ویتامین های دوران بارداری مبتنی بر مواد غذایی قابلیت جذب بالایی دارند و باعث یبوست نمی شوند.

  • مقدار زیادی آب بنوشید. در طول بارداری به مقدار زیادی آب نیاز دارید و اگر به مقدار کافی آب ننوشید بدن از طریق کولون آب جذب می کند و در نتیجه مدفوع خشک شده و دفع آن سخت می شود.

  • غذاهای سالم بخورید. اطمینان حاصل کنید که با خوردن میوه ها، سبزیجات، آجیل و دانه ها به مقدار کافی فیبر دریافت می کنید. دانه های خیس خورده چیا باعث حفظ حرکات روده می شود. فراموش نکنید که از چربی های سالم نیز استفاده کنید چون باعث نرم شدن روده می شوند، منابع خوب این چربی ها شامل روغن نارگیل خالص، کره ارگانیک، روغن زیتون خالص و آووکادو است.

  • به طور منظم ورزش کنید. ورزش باعث پمپاژ خون، به گردش درآمدن سیستم لنفی و آرامش یافتن سیستم گوارش می شود.

  • برای انجام دادن کارهای خود سر پا بنشینید. سر پا نشستن (مانند حرکت اسکات در تمرینات ورزشی) روشی طبیعی برای مدفوع کردن است. نشستن و بدتر از آن لم دادن باعث تحت فشار قرار دادن روده می شود بنابراین مدفوع گیر می کند. این کار باعث افزایش فشار به رکتوم می شود در حالی که چمباتمه زدن باعث آرامش دادن می شود. می توانید پاهای تان را به طرف بالا بلند کنید و به جلو خم شوید تا در وضعیت چمباتمه قرار بگیرید و یا یکی از این دو را انجام دهید.

  • پروبیوتیک مصرف کنید. مصرف پروبیوتیک به صورت مکمل و یا از طریق غذاهای تخمیری به حفظ عملکرد تمام قسمت های بدن کمک می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان