دانشنامه فرزند

تغذیه مناسب برای داشتن یک بارداری سالم
تغذیه در بارداری

دانشنامه فرزند: افزایش وزن در دوران بارداری همیشه مسئله ای نگران کننده است، اما باید بدانید تا زمانی که روزانه به اندازه کافی غذاهای با کیفیت می خورید و کمابیش ورزش می کنید واقعا نباید نگران باشید. با انجام این کارها اکثر زنان نیازی به سنجش وزن به طور روزانه یا هفتگی برای حرکت در مسیر درست ندارند چون بدن شما می داند به چه چیزی نیاز دارد و به شما می گوید. اگر طبق نیاز بدن تان پیش روید، همه چیز خوب خواهد بود. در اینجا چندین توصیه برای شروع به شما ارائه می شود.

مصرف غذاهای مغذی

غذاهای مغذی از منابع سالم مانند گوشت ارگانیک و مرغ خانگی، تخم مرغ، ماهی های دریایی، لبنیات ارگانیک، میوه ها و سبزی های ارگانیک استفاده کنید.

غذاهای مغذی، بدن را تقویت کرده و مواد غذایی مورد نیاز را به شما و نوزادتان می دهند، بنابراین احساس گرسنگی نمی کنید و از زیاده روی در خوردن غذاهای فاقد مواد مغذی جلوگیری می شود، البته به این معنا نیست که نمی توانید مهمانی بروید.

از شکر طبیعی مانند عسل خالص و شیره افرا که مواد معدنی و فرآوری شده (میکرومینرال) بدن تان را تأمین کرده و به تنظیم قند خون نیز کمک می کند استفاده کنید.

مصرف چربی

از چربی به اندازه کافی استفاده کنید. مغز کودک برای رشد مطلوب نیازمند مقدار زیادی چربی است. از چربی های طبیعی مانند کره ارگانیک، آووکادو، روغن نارگیل، مغزی جات خام و دانه ها استفاده کنید.

مکمل های دوران بارداری

از مکمل های دوران بارداری استفاده کنید. اگر چه بهتر است مواد مغذی را از منابع غذایی طبیعی دریافت کنید، اما نمی توان همه مواد را از غذا دریافت کرد. اینجاست که باید از مکمل های با کیفیت مبتنی بر مواد غذایی استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...