دانشنامه فرزند

چگونگی کنترل حرکات جنین در بارداری
حرکات جنین در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: محل مناسبی را برای استراحت پیدا کنید، یا بنشینید و یا دراز بکشید، زمانی که نوزاد فعال تر است را برای کنترل حرکات جنین انتخاب کنید (معمولا غروب)، بعضی از مادران زمانی که در رختخواب دراز می کشند را برای این کار انتخاب می کنند چون در هر صورت کودک در آن زمان فعال تر است.

دانشکده پزشکی زنان آمریکا توصیه می کند هر دو ساعت منتظر 10 حرکت از طرف جنین باشید، معمولا آنقدر هم طول نمی کشد. اگر در این چارچوب زمانی 10 حرکت را احساس نکردید مقداری آبمیوه یا شکلات تلخ بخورید تا به کودک گلوکز برسد و سپس شروع به شمردن حرکات کنید. همچنین می توانید به آرامی شکم خود را در جایی که احساس می کنید نوزاد آنجاست فشار دهید تا بیدار شود و شروع به حرکت کند.

به خاطر داشته باشید که تعداد دفعات لگد زدن نوزاد در هر ساعت به اندازه فهمیدن برنامه زمانی نوزاد و توجه به موارد غیر طبیعی مهم نیست، برای مثال اگر نوزاد همیشه هنگام خواب فعال تر است، در صورتی که یک شب اصلا تکان نخورد بهترین زمان برای شمردن تعداد لگد زدن است و برای اطمینان از طبیعی بودن وضعیت او با پزشک خود تماس بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...