دانشنامه فرزند

آیا ابتلا به آنفلوانزا در بارداری خطرناک است؟
آنفلوانزا در بارداری

دانشنامه فرزند: اگر چه احتمال ابتلای زنان باردار به آنفلوانزا کم است، اما عوارض ناشی از آنفلوانزا در آن ها زیاد است. وقتی باردار هستید سیستم ایمنی بدن به میزان کمی عمل می کند بنابراین در مبارزه با ویروس ها آمادگی کمی دارید؛ اما اخیرا پژوهشی نشان داده که در مورد ویروس آنفلوانزا استثنا وجود دارد. بر این اساس سلول های ایمنی زنان باردار در برابر ویروس آنفلوانزا بیش از حد واکنش نشان می دهند (التهاب بیش از حد) که باعث به وجود آمدن عوارضی می شود.

ابتلا به آنفلوانزا در بارداری ممکن است باعث بدتر شدن وضعیت شما شود. زمانی که ریه های تان به دلیل جنین در حال رشد بالا آمده سرفه کردن مشکل خواهد بود، در نتیجه ممکن است مستعد التهاب ریه و کم شدن آب بدن شوید.

خبر خوب این که ویروس آنفلوانزا از جفت عبور نمی کند و نمی تواند جنین را مبتلا کند، اما ممکن است کودک به عوارض ناشی از آنفلوانزای مادر دچار شود. بعضی از پژوهش ها حاکی از آن است که درجه حرارت بالا (بیش از 101 درجه فارنهایت یا 38 درجه سانتی گراد) به ویژه در سه ماهه اول بارداری با نقص لوله عصبی، شکاف دهان و نقص مادرزادی قلب در ارتباط است. به همین دلیل اگر در دوران بارداری به آنفلوانزا مبتلا شدید مهم است که به موقع جلوی آن را بگیرید و بهتر از آن این است که توصیه های پیشگیری از آنفلوانزا را انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...