دانشنامه فرزند

شش ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: در شش ماهگی، کودک هنوز بسیاری از مواد مغذی را از شیر مادر و یا شیر خشک به دست می آورد و برای اولین بار با غذای جامد آشنا می شود. بعد از حبوبات و غلات باید به او پوره میوه و سبزی را معرفی نمایید. اگر تصمیم ندارید به او گوشت بدهید باید پروتئین لازم برای رشد و التیام زخم ها را به بدنش از طریق غذا های جایگزین برسانید.

رشد فرزند شما

در این سن، کودکان نسبت به یکی از عروسک های خود تمایل خاصی پیدا می کنند. در حدی که ممکن است تنها در کنار آن عروسک اش احساس امنیت نماید. هم چنین به زودی با آن احساس خوشحالی می کند و همه جا همراه خود می برد.

نگران نباشید: این موضوع نشانه کوچکی از ظهور استقلال در کودک است. او در حال یادگیری زندگی جدا از شما می باشد.

اگر به فکر اضافه کردن یک فرد جدید به خانواده با شکوه خود هستید، به دنبال یک عروسک نرم با دوخت مناسب باشید. دیگر اسباب بازی های مناسب عبارت اند از: توپ هایی که به اندازه ایی کوچک نباشند که در دهان جا بشوند، استوانه های تو در تو، اسباب بازی های موزیکال و عروسک های بزرگ.
یک راه برای تشخیص این که عروسکی مورد علاقه کودک تان است یا خیر این است که عروسک را از او بگیرید. با شنیدن اعتراض با صدای بلند متوجه می شوید که کودک آن عروسک را واقعا می خواهد.

زندگی شما: اداره امور به لطف پدر بزرگ و مادر بزرگ

پدر بزرگ و مادر بزرگ جدید معنای خوبی می دهد، کسانی که واقعا کمک می کنند و تعلق خاطر زیادی به کودک دارند. سعی کنید در مقابل شیوه فرزند داری توسط پدر و مادر تان یا نصحیت های ناخواسته و یا تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن شما برای بچه دار شدن مجدد، حالت تدافعی نگیرید. با بالا بردن اعتماد به نفس خود در مقابل شیوه های تربیتی تان این نظرات را به سادگی اداره کنید. آن ها ممکن است سال های بیشتری نسبت به شما تجربه پدر و مادر بودن را داشته باشند اما فقط و فقط شما پدر و مادر این کودک خاص هستید. در واقع شما می توانید به آرامی این مسایل را به آن ها یاد آور شوید. در همین راستا، عقل از تجربه می تواند مفید تر باشد. از آن ها بابت بزرگواری و لطفی که در حق شما داشته اند و جایگاه پایداری که دارند تشکر کنید.

کودک شما از نگهداری و عشق توسط پدر بزرگ و مادر بزرگ ضرری نمی بیند، مگر این که توجه اضافی آن ها موجب دخالت در روش های تربیتی شما مثلا در مورد تغذیه و خواب گردد. هدیه دادن بیش از حد به کودک می تواند موجب آشفتگی والدین گردد، اما پدر بزرگ و مادر بزرگ این کار را از روی عشق و سخاوت واقعی انجام می دهند.
اگر نسبت به موضوعی معترض هستید، دلایل خود را با یک نکته مثبت آغاز کنید، مثلا بابت بخشش فراوانی که دارند از آن ها تشکر کنید، اما آن چه را که برای کودک تان ترجیح می دهید برای شان توضیح دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شش ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 18 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...