دانشنامه فرزند

آنتی اکسیدان ها چه کاری برای بدن انجام می دهند؟
آنتی اکسیدان

دانشنامه فرزند: آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را از بدن دفع می کنند. رادیکال های آزاد عامل به وجود آمدن بسیاری از اختلالات سلولی و ژنتیکی هستند که می توانند باعث به وجود آمدن سرطان بشوند، بنابراین اگر بتوانید به شیوه ای جلوی آن ها را بگیرید بدن تان آسیب ژنتیکی کمتری می بیند.

بعضی از آنتی اکسیدان ها همچنین می توانند از شکل گیری بعضی از انواع سرطان را که توسط ترکیبات شیمیایی تیتروزآمینی در بدن تولید می شوند، پیشگیری کنند. آنتی اکسیدان ها چشم را در برابر به وجود آمدن لکه زرد و آب مروارید که شایع ترین علت کوری در افراد مسن است محافظت می کنند.

آنتی اکسیدان ها همچنین مغز را در مقابل آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد که باعث به وجود آمدن بیماری هایی مثل آلزایمر، MS و ALS می شوند محافظت می کنند، به علاوه آنتی اکسیدان ها پوست بدن تان را در مقابل اشعه های ماوراء بنفش خورشید محافظت می کنند. زمانی که سطح آنتی اکسیدان ها در بدن شما بالا باشند، میزان آسیب های ناشی از نور خورشید بسیار کمتر می شود. آنتی اکسیدان ها ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را هم کاهش می دهند، آنتی اکسیدان ها این کار را با جلوگیری از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد و تاثیر آن ها بر روی کلسترول بد در بدن شما یا همان LDL کاهش می دهند. بعضی از آنتی اکسیدان ها همچنین باعث افزایش انرژی عضلات قلب شده و باعث پیشگیری از آریتمی (بی نظمی تپش قلب) می شوند که با کهولت سن اتفاق می افتد.

مصرف آنتی اکسیدان و خوردن قرص مولتی ویتامین که میزان زیادی آنتی اکسیدان داشته باشد بسیار مهم است. در ضمن نتایج چند تحقیق نشان داده اند که پس از مصرف آنتی اکسیدان ها فاکتورهای سرطان زا در بدن به حالت نرمال برگشته اند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زندگی سبز» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...