دانشنامه فرزند

هفت ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: در هفت ماهگی، شما فرزند تان را به خوبی می شناسید و قادر به تشخیص تغییرات در او می باشید. اگر احساس می کنید بدن کودک گرم تر از حد معمول می باشد، با استفاده از یک دماسنج حرارت بدن او را اندازه بگیرید. اغلب شنیده اید که دمای طبیعی بدن 37 درجه سانتی گراد است، اما هر نقطه در 36 تا 38 درجه سانتی گراد می تواند برای یک نوزاد سالم، طبیعی باشد.

رشد فرزند شما

کودک شما ممکن است آماده برای شروع تغذیه با کمک انگشتان خود باشد. هرچند آغاز این موضوع می تواند تا 10 ماهگی نیز تاخیر داشته باشد. زمانی که کودک به این مرحله برسد شما می توانید او را با یک لیوان مخصوص نوزادان (sippy cup) آشنا نمایید.
این لیوان دارای یک دهانه برای خروج مایعات و دو دسته است. اگر کودک نمی تواند از دهانه مخصوص آن بنوشد، می توانید دهانه را باز کرده و مستقیما از لیوان استفاده کنید. به او نشان دهید که چگونه با کج کردن لیوان به یک سمت می تواند از مایع داخل آن بنوشد.

زندگی شما: اعتماد به غرایز مادری

غرایز مادری بیش از یک کلیشه است. این یک ابزار قدرتمند برای افزایش کمک به کودک است. شما فرزند خود بهتر از هر کس دیگری می شناسید، بنابراین شما می توانید زیرکانه زمانی که شرایط کودک تان تغییر می کند، آن را در یابید. همان طور که نویسنده معروف، بنیامین اسپوک در خط اول کتاب تغذیه و تربیت کودک می نویسد:

به خود تان اعتماد کنید. شما بیش از آن چه که فکر می کنید می دانید.

بنیامین اسپاک

اگر شما احساس می کنید چیزی در مورد سلامت، رشد و به طور کلی خوب بودن کودک تان درست نیست، خیلی سریع چنین احساسی را رد نکنید. بسیاری از والدین در تشخیص اولین نشانه های یک مشکل از جامعه پزشکی جلو تر هستند. حتی با شروع یک بیماری قبل از علایمی مانند تب یا پیدایش یک اختلال که موجب تغییر در رفتار و تاخیر در رشد می شود، می توانند آن را تشخیص دهند. پس کاری که باید انجام دهید توجه به غرایز خود است. مشاهدات تان را بنویسید و مشورت با پزشک کودک را نیز از خود دریغ نکنید. اگر هم چنان احساس می کنید قانع نشده اید به کار خود ادامه دهید تا زمانی که پاسخی رضایت بخش دریافت نمایید.

نگران نباشید: ممکن است گاهی مشکلی که وجود ندارد شما را به شک یا اشتباه بیاندازد. این موضوع ممکن است برای هر کسی پیش بیاید.

با تشخیص بین احساس اشتباه و درس گرفتن از تجربیات، شما انجام کاری که به سود کودک تان است را کشف خواهید کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هفت ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 35 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...