بارداری پس از 35 سالگی : سزارین

مراقبت های لازم در بارداری

دانشنامه فرزند: بارداری پس از 35 سالگی با مشکلاتی همراه است، البته به این معنا نیست که نمی توانید بارداری سالمی داشته باشید اما نیاز به مراقبت های بیشتری خواهید داشت.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله بارداری پس از 35 سالگی رجوع نمایید.

احتمال سزارین مادران بالای 35 سال نسبت به مادران جوان تر از جمله زنانی که بارداری و زایمان کم خطر دارند، بیشتر است؛ اما آیا زنان بالای 35 سال به دلیل نیاز، سزارین می شوند یا تنها به دلیل اینکه بالای 35 سال سن دارند؟ بر اساس یک پژوهش ممکن است به دلیل مورد دوم باشد. محققان در این پژوهش به جای تکیه کردن تنها به سن به عنوان عامل خطرآفرین، پزشک را وادار به ارزیابی زنان از نظر ریسک فردی و نیاز به زایمان از طریق جراحی کردند.

یکی از علت های دیگر برای میزان بالای سزارین در زنان مسن تر ممکن است به علت وزن باشد. وقتی سن بالا می رود چربی بدن و شاخص توده بدنی افزایش پیدا می کند که این موضوع می تواند احتمال زایمان سزارین را افزایش دهد. چگونه می‌توانیم احتمال خطر را کاهش دهیم؟

  • اگر سن شما بیش از 35 سال است و می خواهید بارداری سالمی داشته باشید بهتر است پیش از بارداری وزن خود را به ایده آل برسانید.

  • سبک زندگی سالم ازجمله رژیم غذایی، ورزش و کاهش استرس را انتخاب کنید.

  • از مراقبت های مامایی برای زایمان در خانه یا زایشگاه استفاده کنید که ثابت شده خطر مداخله ای از جمله زایمان از طریق سزارین را کاهش می دهد.

  • در کلاس های زایمان طبیعی شرکت کنید تا توانمند و با آمادگی کامل با زایمان روبرو شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان