بارداری پس از 35 سالگی : عوارض بارداری

مراقبت های لازم در بارداری

دانشنامه فرزند: زنانی که بیش از 35 سال دارند در دوران بارداری با عوارض پر خطری مواجه هستند که هنوز برای علم مبهم است. بعضی از تحقیقات نشان داده اند احتمال عوارض دوران حاملگی مانند دیابت بارداری و مسمومیت بارداری در زنان بالای 35 سال بیشتر است؛ اما بیشتر محققان به این نتیجه رسیده اند که با وجود احتمال خطر بیشتر، اکثر زنان بالای 35 سال زایمان طبیعی و سالمی خواهند داشت.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله بارداری پس از 35 سالگی رجوع نمایید.

بر اساس یک پژوهش، سن رابطه آماری مهمی با فشار خون یا مسمومیت حاملگی ندارد و با دیابت بارداری رابطه بسیار کمی دارد (اگرچه زنان بالای 40 سال در خطر بالاتری قرار دارند)، اما به نظر می رسد زنان بالای 35 سال ریسک بیشتری برای مرده زایی دارند، گرچه احتمال خطر نسبی به طور شگفت انگیزی پایین است، اما چگونه می توان این خطر را کاهش داد؟

  • از رژیم غذایی غنی از مواد مغذی دارای مقدار کمی شکر طبیعی، مقدار کافی چربی های سالم، پروتئین و سبزی ها استفاده کنید. نمک سالم را فراموش نکنید.

  • مسمومیت بارداری احتمالا بر اثر استرس اکسیداتیو ایجاد می شود. با خوردن آنتی اکسیدان بیشتر (که در اکثر میوه ها و سبزی ها یافت می شود)، ورزش منظم و کاهش استرس، احتمال بروز آن را کاهش دهید.

  • سعی کنید پیش از باردار شدن به وزن ایده آل برسید.

  • در صورت نیاز از مکمل های بارداری استفاده کنید.

  • پیش از بارداری معاینه پزشکی داشته باشید و هر گونه فشار خون، تیروئید یا دیگر مشکلات سلامتی را بررسی و کنترل نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان