دانشنامه فرزند

هفت ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: بهتر است از ایمن بودن اشیا یا اسباب بازی هایی که در اختیار کودک قرار می دهید مطمئن باشید، زیرا او می خواهد همه چیز را بجود. جویدن اشیا یک راه شگفت انگیز برای آموختن در مورد جهان اطراف برای کودک می باشد. از این که او را به حالت ایستاده نگه دارید لذت می برد، زیرا در حال تقویت ماهیچه های پای خود برای پیاده روی می باشد!

رشد فرزند شما

در حال حاضر، شما آمادگی بیان مواردی مانند تلفن یک اسباب بازی نیست، جغجغه برای پرتاب کردن نیست و یا موی خواهرت برای کشیدن نمی باشد را به کودک دارید. در این سن، فرزند تان با امتناع از پیروی دستور العمل های ساده شروع به آزمایش قدرت خود می کند. اوایل این کار را به طور عمد انجام نمی دهد و تنها کنجکاو است.
به خاطر داشته باشید، چیز هایی که به او می گویید بیش از چند ثانیه در ذهن خود نگه نمی دارد. بهترین تاکتیک بیان یک «نه» به سادگی و پرت کردن حواس او است.

زندگی شما: رفتار مناسب با خود تان

مسئولیت یک موجود کوچک و یا عجله در رسیدن از محل کار به خانه، می تواند سخت باشد. چند یاد آوری در نیمه سال اول برای شما:

  • سالم بمانید تغذیه خود را کم نکنید، حتی اگر اضافه وزن بارداری را از دست نداده اید. از مصرف الکل و کافئین خودداری نمایید، اثرات تحریک کننده و آرامش بخش آن ها موقتی است و بعد از آن احساس بدتری ایجاد می کند. انجام برخی از ورزش ها چند مرتبه در هفته حتی اگر در حد پیاده روی تا ماشین پارک شده در محلی دور تر از سرکار تان باشد. شب ها بیشتر بخوابید و در صورت امکان در طول روز چرت بزنید.

  • بیرون بروید با انجام برخی امور مانند پیاده روی یا باغبانی از هوای تازه لذت ببرید. کودک تان هنوز کوچک و قابل حمل است، پس تا قبل از این که راه رفتن را شروع کند، از این موضوع استفاده کنید. برای خود برنامه هایی مانند برنامه گردش با یک دوست، صحبت کردن با همسر تان را طرح ریزی نمایید. رفتار مناسب با خود و انجام دیگر فعالیت ها را فراموش نکنید.

  • رفاه و آسایش خود را فراهم سازید گرفتن ماساژ، مانیکور و یا هر چیز دیگری که باعث فراهم کردن احساس خاص در شما می شود را انجام دهید. یک حمام طولانی خوب می تواند بیش از حد شگفت انگیز باشد.

  • تمرکز کنید یوگا، حرکات کششی، نفس عمیق و سایر تمرینات تمدد اعصاب را برای خود در نظر بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هفت ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 20 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...