بارداری

دانشنامه فرزند: در دوران بارداری ممکن است به طور غیر عادی دچار نشت ادرار شوید. بسیاری از مادران در بارداری در طول روز کمی نشت ادرار را تجربه می کنند.

دلیل نشت ادرار در دوران بارداری

بسیاری از پزشکان توصیه می کنند زنان باردار در روز به میزان دو لیتر آب بنوشند. حال با یک جنین و جفتی که در مجاور مثانه قرار دارند و میزان مایعاتی که می نوشید، نشتی ادرار اتفاق می افتد.

پیشگیری و درمان نشت ادرار در بارداری

در دوران بارداری هر زمان احساس نیاز به دفع ادرار داشتید به دستشویی بروید، از این که بیشتر از حد معمول ادرار می کنید احساس بدی نداشته باشید. همچنین ورزش کگل انجام دهید. چگونگی انجام ورزش کگل در دوران بارداری:

  • ابتدا به دستشویی رفته و مثانه را تا حد امکان خالی کنید.

  • در حالی که نشسته اید یا تکیه داده اید ماهیچه های قسمت تحتانی لگن را منقبض کنید. احساسش مانند این است که ماهیچه مربوط را تحت فشار قرار داده و بالا ببرید.

  • فقط ماهیچه های کف لگن را منقبض کنید. از انقباض شکم خودداری کنید. پاهای تان را به سمت هم فشار دهید، باسن خود را منقبض کنید یا نفس خود را حبس کنید.

  • عضلات را به مدت 3 ثانیه منقبض نگه دارید، سپس به مدت 3 ثانیه رها کنید.

  • این کار را 10 بار تکرار نمایید و این ورزش را هر روز 3 مرتبه انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها