دانشنامه فرزند

هفت ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: مهارت های زبانی کودک رشد یافته و او با شنیدن هر صدایی در تلاش برای تقلید از آن بر می آید. هم چنین، با رشد مهارت های ارتباطی اش سعی در یادگیری برخی از علایم زبان اشاره دارد. به زودی متوجه می شوید که او سعی می کند با حرکات دست خواسته ها و نیاز هایش را به شما بفهماند.

رشد فرزند شما

دندان ها از اوایل 3 ماهگی تا اواخر 12 ماهگی شروع به در آمدن می کنند. اکثر نوزادان جوانه اولین کلاه سفید خود را که به طور معمول 2 دندان پایین هستند، بین 4 تا 7 ماهگی در می آورند.

نگران نباشید: اگر بین دو مروارید سفید در دهان کودک تان شکاف و فاصله وجود دارد نگران نباشید. اغلب دندان ها در لثه با زوایای عجیب و غریب و با فاصله رشد می کنند، که بعد از رشد همه 20 دندان در سن سه سالگی اصلاح می گردند.

زمانی که کودک شروع به دندان در آوردن می کند، انتظار سرازیر شدن آب دهان بیشتر و ایجاد صدا را داشته باشید.

زندگی شما: زمانی جدا از فرزند

آیا هنوز برای کودک خود پرستار بچه استخدام نکرده اید و تمام وقت خود را با فرزند تان می گذرانید؟ زمانی که فکر کنید این جدایی نه به خاطر شما بلکه به سود خود فرزند است، متوجه دلایل خوب این موضوع می شوید. جدایی به مدت کوتاه، باعث می شود او خود را با دیگران تطبیق دهد و روابط اجتماعی اش گسترش یابد. از اضطراب جدایی قبل از به وجود آمدنش جلوگیری کنید.

لازم نیست برای مدت طولانی دور از فرزند تان باشید، این جدایی می تواند به اندازه تماشای یک فیلم در زمان بیداری و هوشیاری کودک باشد، که او نیز متوجه دوری شما گردد. در این صورت شما هم متوجه می شوید که آسمان به زمین نمی رسد اگر خود تان از کودک تان نگهداری نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هفت ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 20 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...