دانشنامه فرزند

هفت ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: اگر مدفوع کودک شما بیش از حد طبیعی حالت آبکی، روشن، زرد، سبز یا تیره و احتمالا با بوی بد تر از حالت معمول باشد، کودک تان دچار اسهال شده است. شایع ترین علل اسهال در نوزادان، عفونت های دستگاه گوارش، عفونت های تنفسی ویروسی مانند سرماخوردگی، عدم تحمل غذایی یا آلرژی غذایی و درمان های آنتی بیوتیکی است. آبمیوه یا میوه بیش از حد در رژیم غذایی کودک نیز می تواند موجب اسهال گردد.

رشد فرزند شما

در این سن، احساسات کودک شما بیشتر آشکار می گردد. در طول چند ماه آینده، او حالات و رفتار شما را بررسی و تقلید می کند و توانایی نشان دادن اولین عکس العمل از همدردی را یاد می گیرد. برای مثال با شنیدن صدای گریه دیگران، او گریه شدید تری را آغاز می کند. او شما را برای یادگیری درباره احساساتش الگوی خود قرار می دهد. با گذشت ماه ها و سال ها کودک رفتار شما در مقابل دیگران را کپی می کند.

زندگی شما: آسان کردن کار ها

همه افراد راه های میان بر را دوست دارند. در این جا چند راه برای آسان تر شدن زندگی بیان شده است:

  • آماده سازی وعده های غذایی برخی والدین بر این باورند که آماده سازی شیر خشک، غذای کودک، تنقلات و تعداد زیادی از وعده های غذایی خانواده از قبل و استفاده از آن ها در مواقع نیاز بسیار موثر است.

  • سازماندهی منابع وسایلی را که به طور منظم و در مکان های ثابت به آن ها نیاز دارید، در دسترس نگه دارید. ایجاد یک ایستگاه تعویض پوشک در قسمت های مختلف خانه، یک ترفند فوق العاده است. داشتن یک بسته پوشک اضافه در منزل و یا در ماشین می تواند در زمان های خاص شما را یاری رساند. تمام وسایل لازم جهت استحمام را در یک سبد پلاستیکی ویژه در همان محل قرار دهید.

  • دخالت کودک در انجام امور حمام کردن کودک می تواند موجب صرفه جویی در زمان شما و برای فرزند تان سرگرم کننده باشد. ساخت بازی با برخی از کار های خانه مثل تا کردن لباس های شسته شده، اجازه می دهد تا در حین مراقبت از کودک، امور منزل را نیز انجام داده و از آن لذت ببرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هفت ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 15 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...