دلایل تیر کشیدن واژن در دوران بارداری

بارداری

دانشنامه فرزند: مادران باردار به دلایل مختلفی دچار دردها و انقباضاتی در ناحیه واژن می شوند که اساسا بر اثر فشار بر مجموعه ای از عصب های اطراف دهانه رحم ایجاد می گردند. اکثر عصب های رحم درست در بالای دهانه رحم قرار دارند. زمانی که نوزاد در رحم به اطراف حرکت می کند، اتفاقاتی می افتد که باعث تحریک این عصب ها می شود.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله تیر کشیدن واژن در دوران بارداری رجوع نمایید.

حرکات جنین

هنگامی که جنین وضعیت خود را تغییر می دهد، می چرخد، دست و پا یا بدنش را دراز می کند یا لگد می زند به عصب های رحم فشار وارد می شود و باعث درد ناگهانی و شدید می گردد. فشار وارده بر عصب، زمانی که سر کودک در هفته های آخر بارداری یا هنگام زایمان وارد دهانه رحم می شود افزایش پیدا می کند.

درد رباط گرد

در زمان بارداری رباط های حامی رحم و دهانه رحم به منظور نگه داشتن نوزاد کشیده می شوند. هورمون های رلاکسین و پروژسترون در بعضی از زنان بیشتر تولید می شود و باعث کشیدگی و شل شدن بیشتر رباط ها می گردد. وقتی رباط های گرد سریعا و به میزان زیادی کشیده می شوند ممکن است باعث تیر کشیدن واژن گردند.

کمبود منیزیم

ما اکثرا دچار کمبود این ماده معدنی ضروری هستیم، اما ذخیره منیزم هنگام تلاش برای پاسخ به نیازهای دو نفر بیشتر کاهش پیدا می کند. منیزیم برای بسیاری از عملکردهای بدن ضروری است، به خصوص برای عملکرد مناسب عصب ها مفید است. کمبود منیزیم هنگام تیر کشیدن واژن باعث درد شدید عصب و گرفتگی عضلات و سیاتیک می گردد.

رگ های واریسی

احتمالا به خوبی با رگ های گشاد شده بد منظر در پا آشنا هستید، اما ممکن است هنگام بارداری در ناحیه واژینال نیز دچار گشاد شدگی سیاهرگ شوید که در اثر جمع شدن خون در انتهای دست و پاها باعث احساس مور مور در لگن می شود که مانند احساس تیر کشیدن واژن است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان