دانشنامه فرزند

دلایل کمردرد هنگام زایمان
کمردرد هنگام زایمان

دانشنامه فرزند: بسیاری از مادران در هنگام زایمان دچار کمردردهای شدیدی می شوند. علاوه بر وضعیت قرارگیری جنین، چند عامل دیگر هم در کمردرد هنگام زایمان نقش دارند.

  • کوتاه بودن تنه مادر اگر تنه مادر کوتاه و نوزاد بزرگ باشد فضای کافی برای ورود نوزاد به دهانه رحم وجود ندارد و باعث درد زیاد در پایین کمر می شود.

  • وضعیت بد بدن اگر تمایل به ایستادن با زانوهای صاف دارید و لگن تان را به جلو نگه می دارید یا باسن را به داخل می برید، احتمال درد کمر هنگام زایمان بیشتر است.

  • عضلات و رباط های ضعیف و کشیده شده کشیدگی عضلات و رباط ها قرارگیری نوزاد در وضعیت مناسب را مشکل ساخته و حتی باعث تغییر شکل لگن می شود.

  • آسیب دیدگی کمر یا رباط اگر کمرتان آسیب دیده ممکن است هنگام زایمان درد بیشتری داشته باشید. همچنین ممکن است درد رباط هنگام زایمان افزایش پیدا کند و باعث درد بیشتر کمر شود.

  • فرم لگن مادر اگر چه لگن اکثر زنان برای زایمان مناسب است، اما فرم بعضی از لگن ها به گونه ای است که در زایمان نوزاد با پا عملکرد بهتری دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...