دانشنامه فرزند

هشت ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: تاخیر در رشد به معنای پیشرفت کند تر از حد طبیعی در نقاط عطف دوران کودکی مانند نشستن، راه رفتن، صحبت کردن و ... است. تاخیر در رشد و نمو دلیلی بر اختلال دایمی در رشد کودک نمی باشد. اکثر کودکان در صورت تاخیر در رشد، در نهایت بهبود می یابند و مشکلی در رشد آن ها در طولانی مدت به وجود نمی آید.

رشد فرزند شما

قابلیت های حرکتی تازه کشف شده در فرزند شما بدان معنا است که او بیشتر در معرض ضربه و سقوط است. این بخش اجتناب ناپذیر از دوران کودکی است، اگر چه قلب شما گاهی اوقات از تپیدن باز می ایستد، اما سعی کنید از تماشای کودک خود در حال کشف محیط اطراف و محدودیت هایش لذت ببرید.
تمایل غریزی محافظت از کودک را در خود محدود سازید و اجازه دهید کودک خودش رشد کند و یاد بگیرد. با این حال تلاش کنید تا خانه را برای او به محیطی امن تبدیل سازید. یک راه خوب برای این کار پایین آوردن سطح خود و بررسی مناطق خطر از دید کودک است. اشیا شکننده که در معرض واژگونی هستند را از محدوده حرکت کودک خارج سازید.

زندگی شما: زمانی برای شما و همسر تان

بسیاری از والدین جدید، با ورود یک نوزاد به زندگی شان به تدریج در یک مسیر انحرافی از همسر شان قرار می گیرند و کاهش احساس صمیمیت نسبت به یکدیگر را حس می کنند. داشتن یک نوزاد یک زلزله در زندگی زن و شوهر ایجاد می کند. زیرا فشار از بر قراری تعادل، روز به روز بیشتر می شود و اغلب این فشار بر روی یک نفر می افتد و آن فرد را بیشتر در معرض احساس رانده شدن قرار می دهد.
اعتراف به این احساسات، ابتدا از سوی شما و سپس همسر تان، اولین گام به سوی حل مسئله است. اجازه دهید شریک زندگی تان بداند که از او دور شده اید. با این کار شما احتمالا احساس بهتری به دست می آورید و باعث می گردد از این موضوع رهایی یابید.

یک طرح خاص جهت گذراندن وقت بیشتر با هم ایجاد کنید. آن چه را که در مورد با هم بودن از دست داده اید کشف کنید و باز گردانی آن ها را در اولویت قرار دهید. زمانی را برای با هم بودن برنامه ریزی کنید، مثلا اختصاص دادن یک شب در هفته برای صحبت کردن و یا مراسم خاص دیگر. یک رمز ویژه برای زمان هایی که بحث در مورد بچه و یا کار هایی که در خانه انجام می دهید بیش از حد می گردد مطرح نمایید.
روش های مراقبت از کودک و انجام امور خانه را مجددا ارزیابی نمایید، نه تنها کاهش حجم کار تان باعث افزایش وقت بیشتر برای شما و همسر تان می گردد بلکه می توانید کار های سرگرم کننده نیز انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هشت ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 26 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...