دانشنامه فرزند

تیر کشیدن واژن در دوران بارداری
تیر کشیدن واژن در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: تیر کشیدن واژن عبارتی کلی برای درد ناگهانی، شدید و گزنده ای است که در لگن، رکتوم یا فرج احساس می شود. علت آن احتمالا حرکات نوزاد، درد رباط گرد و کمبود مواد معدنی است. تیر کشیدن واژن دردی سریع، ناگهانی و شدید است که در پاها نیز پخش می شود.

تیر کشیدن واژن در بارداری چه زمانی رخ می دهد؟

در دوران بارداری تیر کشیدن واژن ممکن است به علت های مختلفی رخ دهد، اما این درد در هفته های پیش از زایمان شدیدتر می شود. حتی ممکن است درد شدیدی را در ساعت های نزدیک به زایمان تجربه کنید. ممکن است متوجه شوید بعضی از وضعیت های خاص نشستن یا دراز کشیدن باعث شدیدتر شدن درد واژن می شود.

آیا تیر کشیدن واژن به معنای به دنیا آمدن نوزاد است؟

لزوما تیر کشیدن واژن به معنی به دنیا آمدن نوزاد نمی باشد. بعضی از زنان این درد را در طول بارداری و زمانی که پا یا آرنج نوزاد با مجموعه عصب های دهانه رحم برخورد می کند احساس می کنند و مسلما با حرکت نوزاد به مجرای زایمانی، سر نوزاد فشار بیشتری را به این ناحیه وارد کرده و باعث تیر کشیدن می شود. تیر کشیدن واژن فقط به این معناست که عصب های دهانه رحم شروع به منقبض شدن می کنند.

آیا تیر کشیدن واژن در بارداری نگران کننده است؟

زمانی که بدن تان با رشد موجود دیگری رو به رو است، گرفتگی های گاه به گاه مورد انتظار و کاملا طبیعی است، اما در بعضی از موارد باید با پزشک خود تماس بگیرید. اگر درد یا گرفتگی هایی با فواصل منظم به همراه لکه بینی یا خونریزی داشتید فوراً با پزشک یا ماما تماس بگیرید، توجه داشته باشید که این نوع درد فراتر از تیر کشیدن واژن است و می تواند علامت مشکلی جدی باشد.

بارداری

مادران باردار به دلایل مختلفی دچار دردها و انقباضاتی در ناحیه واژن می شوند که اساسا بر اثر فشار بر مجموعه ای از عصب های اطراف دهانه رحم ایجاد می گردند. اکثر عصب های رحم درست در بالای دهانه رحم قرار دارند. زمانی که نوزاد در رحم به اطراف حرکت می کند، اتفاقاتی می افتد که باعث تحریک این عصب ها می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 55 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...