دانشنامه فرزند

سرلاک چیست؟
سرلاک

دانشنامه فرزند: سرلاک غذای کمکی سالم و مناسبی برای کودکان است. ابتدا بررسی می کنیم سرلاک نوزاد از چه موادی تشکیل شده است. سرلاک فقط محتوی برنج نیست.

از آنجا که سرلاک معمولا از برنج سفید تهیه می شود، مواد مغذی آنچنانی ندارد، در نتیجه آن را با افزودن ویتامین های مصنوعی مانند فروس سولفات (آهن)، فولیک اسید (ویتامین B9) و آسکوربیک اسید (ویتامین C) غنی می کنند. بعضی از تولیدکنندگان سرلاک برنج ارگانیک عرضه می کنند که بهتر از سرلاک معمولی نیست. ممکن است سرلاک کودک از برنج قهوه ای تهیه شود که طی مراحلی به صورت دانه دانه درآمده و در نتیجه سریع آماده می شود (و باعث افزایش قند خون می گردد) و برای کام نوزاد نرم است.

اکثر متخصصان کودک توصیه می کنند سرلاک برنج را از حدود 4 الی 6 ماهگی به عنوان غذای اولیه شروع کنید. حتی بعضی از پزشکان استفاده از آن را زودتر توصیه می کنند چون به خواب کودک کمک می کند، البته در این مورد حتما باید با پزشک فرزندتان مشورت کنید. مادران مقداری سرلاک برنج و شیر بچه را به شیشه شیر کودک اضافه می کنند تا کودک سیر شود و در طول شب راحت تر بخوابد. هر چند این مورد چندین مشکل دارد، حتی گربر (Gerber) که یکی از تولیدکنندگان معروف غذای کودک است با افزودن سرلاک برنج به شیر کودک مخالف است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «غذای کمکی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...