دانشنامه فرزند

چه موقع کودک را روی شکم بخوابانیم؟
به شکم خواباندن نوزاد

دانشنامه فرزند: برای نوزاد سالم، خواباندن روی شکم را می توان از اولین روز تولدش و حتی پیش از اینکه بند ناف بیفتد شروع کرد. هر چه زودتر او را به خوابیدن روی شکم تشویق کنید احتمال یادگیری طبیعی این وضعیت بیشتر است. روش آسان و غریزی این است که نوزاد را با شکم روی شکم خود بخوابانید، در این زمان با او تماس پوستی دارید.

برای شروع به پشت بخوابید و در حالی که شکم نوزاد رو به پایین است آن را روی شکم خود قرار دهید و سر شما و نوزاد باید رو به روی هم باشد. سر خود را بر روی بالشت قرار دهید تا بتوانید به آسانی به نوزاد نگاه کنید. به او لبخند بزنید و به آرامی با او صحبت کنید. واکنش نوزاد این است که سرش را به آرامی بالا می آورد و از نگاه کردن به صورت شما و شنیدن صدای تان در این وضعیت لذت می برد. این روشی عالی برای برقراری ارتباط است.

اگر نوزاد از این روش لذت می برد او را چند دقیقه در آغوش خود بگیرید، کمرش را بمالید و نوازش کنید یا پاهای تان را به آرامی بالا و پایین ببرید یا با نوزاد به پهلو بخوابید و او را نوازش و آرام کنید. در آخر نوزاد را چند دقیقه به شکم روی زمین بخوابانید. این کار را بر روی زمین تمیز که با زیرانداز یا پتویی نرم پوشیده شده است انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...