دانشنامه فرزند

پیشگیری از تیر کشیدن واژن در دوران بارداری
تیر کشیدن واژن در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: شما قادر به کنترل حرکات جنین نیستید، اما مواردی وجود دارد که به تسکین درد حاصل از تیر کشیدن واژن در بارداری کمک می کند. توصیه های زیر برای تسکین بسیاری از دردهای شما در دوران بارداری از جمله تیر کشیدن واژن مفید می باشند و به شما در آماده کردن بدن برای زایمان کمک می کنند.

کایروپراکتیک (درمان دستی) ستون فقرات

یک کایروپراکتور خوب با آزادسازی در رفتگی های ناقص که باعث به هم فشردگی عصب می شود، به تنظیم ستون فقرات کمک می کند. چون بدن در بارداری وزن بیشتری را تحمل می کند، ممکن است باعث از بین رفتن تعادل شما شود. کایروپراکتور با تنظیم ستون فقرات و لگن، فشار وارد بر رباط و عصب (مخصوصا عصب هایی که باعث دردهای ناگهانی و شدید در پاها می شود) را کاهش می دهد.

آزادسازی میوفاسیال

این روش برای درمان کشیدگی عضلات کف لگن مفید است و توسط متخصص کایروپراکتور انجام می شود. با فعال کردن نقاط ماشه ای بدن، ماهیچه هایی که باعث به هم فشردگی اعصاب و عدم توزان لگن شده اند آزاد می شوند. گاهی اوقات ماهیچه ها توانایی کار کردن دارند، اما به دلیل درد ناشی از انقباض شدید نمی توانند.

تحرک و ورزش

ورزش منظم و ملایم در دوران بارداری مزایای زیادی دارد، از جمله اینکه بدن را برای فشار زایمان آماده می کند. در این بخش چند ورزش و تکنیک مخصوص بارداری را ارائه می دهیم که به توازن لگن کمک می کند و باعث حمایت از رباط گرد و قرارگیری جنین در وضعیت مطلوب می شود. وقتی ماهیچه های رباط گرد منقبض می شوند، می توانید فشار وارد بر لگن و حتی لب های فرج را احساس کنید. ورزش های ذکر شده به کاهش فشار اضافی بر لگن کمک کرده و علائم تیر کشیدن واژن را که بر اثر کشیدگی رباط گرد ایجاد می شود تسکین می دهد.

شکم بند یا گن بارداری

استفاده از شکم بند و گن به کاهش فشار در ناحیه لگن کمک می کند. به دلیل افزایش چشمگیر جریان خون در ناحیه واژن طی بارداری، استفاده از گن مخصوص، درد رگ های گشاد شده این ناحیه را کاهش می دهد، همچنین از جمع شدن خون در اندام های پایین و واژن جلوگیری می کند.

مکمل منیزیم

منیزیم برای عملکرد مطلوب سیستم عصبی ضروری است و از گرفتگی عضلات و درد سیاتیک که باعث درد لگن در دوران بارداری می شود جلوگیری می کند. می توانید منیزیم مورد نیاز بدن تان را با مصرف غذاهای غنی از منیزیم تامین کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...