دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با داشتن قاعدگی های نامنظم
قاعدگی

دانشنامه فرزند: با داشتن قاعدگی نامنظم نیز احتمال بارداری وجود دارد. چرخه قاعدگی نامنظم همیشه بر باروری تاثیر ندارد. در حقیقت بسیاری از زنان که قاعدگی نامنظم دارند باردار می شوند و بارداری های طبیعی دارند؛ بنابراین، اگر از خود می پرسید قاعدگی نامنظم به معنای ناباروری است، پاسخ منفی می باشد.

اگر چرخه قاعدگی تان نامنظم است تشخیص زمان تخمک گذاری برای اقدام به بارداری سخت می باشد، البته غیر ممکن نیست. زنان معمولا پیگیر چرخه قاعدگی شان هستند تا بدانند تخمک گذاری چه زمانی اتفاق می افتد؛ اما نداشتن خونریزی طی چند ماه و خونریزی بدون الگوی قابل تشخیص (قاعدگی های نامنظم) به طور دائم باعث نامعتبر شدن پیگیری می شود. در عوض باید مراقب دیگر نشانه های تخمک گذاری باشید چون با استفاده از طول چرخه نمی توانید زمان نزدیکی منجر به بارداری را مشخص کنید. برای تشخیص زمان تخمک گذاری در این نوع قاعدگی ها می توانید از ماشین حساب تخمک گذاری در قاعدگی نامنظم دانشنامه فرزند استفاده کنید.

نگرانی اصلی در مورد قاعدگی نامنظم این است که گاهی اوقات نشان دهنده تخمک گذاری نامنظم یا عدم تخمک گذاری است و اگر تخمک گذاری نداشته باشید نمی توانید باردار شوید. اختلال در تخمک گذاری علت بیش از 30 درصد ناباروری ها است. اگر مشخص شود بی نظمی قاعدگی نشانه ای از مشکل تخمک گذاری است باید آن را بررسی و درمان کنید تا بتوانید باردار شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...