دانشنامه فرزند

درمان قاعدگی نامنظم
قاعدگی

دانشنامه فرزند: اگر نگران قاعدگی های نامنظم هستید یا اگر این موضوع باردار شدن را برای تان مشکل کرده است با پزشک خود صحبت کنید تا بفهمید آیا راهی برای منظم کردن آن وجود دارد یا خیر. اینکار به آسانی کاهش سطح استرس (استرس بیش از حد موجب بی نظمی در قاعدگی می شود) یا کاهش ورزش شدید (ورزش شدید مانع از تخمک گذاری و قاعدگی منظم می شود) است.

اگر قاعدگی نامنظم شما مربوط به هورمون ها است پزشک مشکل تیروئیدی نهفته شما را درمان می کند یا با درمان هورمونی به وسیله قرص های جلوگیری از بارداری یا نوع خاصی از IUD چرخه قاعدگی را منظم می کند. اگر قصد دارید باردار شوید گاهی اوقات مصرف داروهای ضد بارداری برای مدت کوتاه می تواند باعث منظم شدن قاعدگی تان شود، در نتیجه زمانی که مصرف داروی ضد بارداری را قطع می کنید مشخص کردن تخمک گذاری آسان تر است و این موضوع قدم بزرگی در کمک به باردار شدن شماست. اگر هیچ کدام از این روش ها موثر نبود و سعی دارید باردار شوید ممکن است پزشک تان داروهای باروری مانند لتروزول (فمارا)، کلومیفن (کلومید، سروفن) یا داروهای تزریقی باروری تجویز کند تا تخمک گذاری را افزایش دهد.

اگر قاعدگی نامنظم دارید مطمئنا به این معنا نیست که بارداری یا نوزاد سالمی نخواهید داشت. اگر به نظر می رسد چرخه قاعدگی بی ثبات شما بر توانایی بارداری تان تاثیر می گذارد تنها لازم است با پزشک تان مشورت کنید، این احتمال وجود دارد که با درمان بهبود پیدا کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...