دانشنامه فرزند

درمان ناباروری با روش IVF
IVF

دانشنامه فرزند: بسیاری از زوج ها بعد از چند ماه تلاش باردار می شوند در حالی که برخی دیگر در باردار شدن با مشکل مواجه می شوند. خوشبختانه در ارتباط با معالجه ناباروری روش های زیادی، از داروهای تحریک کننده تخمک گذاری مانند کلومید (کلومیفن) یا فمارا (لتروزول) گرفته تا تزریق اسپرم داخل رحم (IUI) یا حتی جراحی، برای مادران و پدران امیدوار وجود دارد.

IVF چیست؟

در لقاح آزمایشگاهی تخمک ها در آزمایشگاه و در خارج از بدن به وسیله اسپرم بارور می شوند، سپس یکی (یا تعداد بیشتری) از تخمک های بارور شده به رحم انتقال داده می شود به این امید که جایگزینی انجام شده و نوزاد بعد از 9 ماه بارداری متولد شود. در سال 1978 اولین نوزاد با روش لقاح خارج رحمی (IVF) متولد شد و پس از آن تقریبا 5 میلیون نوزاد در سراسر جهان به این روش و دیگر تکنولوژی های باروری متولد شدند. امروزه در هر سال بیش از 200 هزار لقاح خارج رحمی در ایالت متحده آمریکا انجام می شود که در نتیجه آن، هر سال حدودا 73 هزار نوزاد متولد می شود.

لقاح خارج رحمی چه زمانی تجویز می شود؟

معالجات باروری زیادی وجود دارد که پزشک پیش از تجویز لقاح خارج از رحمی به شما پیشنهاد می کند؛ اما برای زنان دارای چندین انسداد در لوله فالوپ، اختلالات تخمک گذاری، کاهش ذخایر تخمدانی، بی کیفیت بودن تخمک یا آندومتریوز و همچنین برای مردانی که دارای کمبود اسپرم قابل نفوذ هستند، زوج هایی که از تخمک اهدایی استفاده می کنند یا افرادی که به دلیل مشکلات ژنتیکی نیاز به غربالگری جنین دارند، لقاح خارج رحمی تنها گزینه برای باردار شدن است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...