دانشنامه فرزند

لقاح خارج از رحمی با جنین فریز شده
جنین فریز شده

دانشنامه فرزند: در ایالت متحده امریکا زوج ها تمایل زیادی به استفاده از جنین فریز شده نسبت به جنین طبیعی دارند، علت آن است که بر اساس پژوهش های صورت گرفته، در زنانی که از جنین فریز شده استفاده می کنند احتمال زایمان زودرس و تولد نوزاد با وزن پایین کمتر است.

در انجام مراحل IVF به صورت استاندارد، تخمک از رحم گرفته شده و در آزمایشگاه فریز می شود، زمانی که جنین به مرحله بلاستوسیت رسید با استفاده از روشی به نام نگهداری سلول به صورت یخ زده، فریز می شوند که با این روش جنین زنده می ماند اما در حالت ایستایی قرار می گیرد، بنابراین در مراحل بعد می توان آن را یخ زدایی کرد و در رحم قرار داد.

در انتقال جنین یخ زده نسبت به جنین طبیعی از داروهای کمتری استفاده می شود، شما به هورمون هایی نیاز دارید تا رحم را آماده کنند اما در این روش به داروهای تحریک کننده تخمدان نیازی ندارید و این فوق العاده است. مزیت دیگر این است که لحظات پر استرس منتظر ماندن برای تشخیص سلامت جنین درون آزمایشگاه را در این روش ندارید، این فرآیند پیش از فریز کردن انجام می شود، بنابراین جنین فریز شده ای که قرار است به رحم منتقل شود دارای بالاترین کیفیت است.

اگر می خواهید از جنین فریز شده استفاده کنید باید پروسه بازیابی تخمک را که یکی از مراحل عمل IVF نیز هست انجام دهید، پس از آن تخمک ها بارور شده و جنین سالم فریز می شود. هر زمان که آماده باشید، چه یک سال و چه چند سال بعد، می توانید عمل IVF را بدون تزریق هورمون و بازیابی تخمک شروع کنید؛ در عوض به مدت 5 الی 7 روز باید استروژن دریافت کنید و دریافت پروژسترون نیز در روز پنجم یا ششم چرخه آغاز می شود. جنین ها در روز موعود یخ زدایی می شوند و پروسه انتقال جنین انجام می گیرد.

اگر جنین طبیعی نسبت به جنین فریز شده برتری داشته باشد کدام یک را انتخاب می کنید؟ قطعا باید با پزشک تان صحبت کنید تا بفهمید کدام یک برای شما بهتر است. اگر پزشک تشخیص دهد به چند دوره IVF برای بارداری نیاز دارید می توانید از جنین های فریز شده استفاده کنید، باید ببینید کدام یک اقتصادی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...