دانشنامه فرزند

میزان موفقیت در عمل IVF چند درصد است؟
IVF

دانشنامه فرزند: درمان ناباروری با روش IVF همیشه موفقیت آمیز نیست. احتمال اینکه عمل IVF منجر به بارداری شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. به خاطر داشته باشید میزان موفقیت در کلینیک های مختلف باروری متفاوت است. انجمن فناوری باروری (SART) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) میزان تولد زنده و بارداری هر کلینیک را بررسی می کنند، بنابراین می توانید پیش از شروع معالجه میزان موفقیت کلینیک مورد نظر را بسنجید.

سن

هر چه سن شما کمتر باشد میزان موفقیت IVF نیز بیشتر است، علت آن است که با افزایش سن، احتمال کمتری وجود دارد که تخمدان ها به داروهای محرک هورمونی پاسخ دهند و در نتیجه تخمک های کمتری تولید می شود. به علاوه هر چه سن بیشتر باشد به طور کلی کیفیت تخمک ها نیز پایین تر خواهد بود (البته استثنا هم وجود دارد) و به این معناست که لانه گزینی درون رحم دشوارتر است. درصد موفقیت در هر عمل IVF بر اساس سن عبارت اند از:

  • برای زنان زیر 35 سال: 50 درصد
  • برای زنان 35 سال الی 39 سال: 38 الی 44 درصد
  • برای زنان 40 ساله و بالاتر: 12 الی 26 درصد

کیفیت تخمک

تخمدان تخمک ها را ذخیره می کند، هر چه ذخیره سازی توسط تخمدان ها بهتر باشد (تعداد تخمک های قابل بارور باکیفیتی که در تخمدان ها ذخیره می شود) شانس موفقیت IVF بیشتر است.

لوله فالوپ

هر چه لوله فالوپ سالم تر باشد احتمال موفقیت در عمل IVF بیشتر است. میزان موفقیت در زنانی که یک یا هر دو لوله های فالوپ آن ها دچار انسداد می باشد و مایعات در آن تجمع یافته (که هیدروسالپنکس نام دارد) با اینکه در IVF به آن ها نیازی نیست، پایین است. یک روش ساده به نام «بریدن و برداشتن لوله فالوپ» پیش از اقدام به انجام IVF می تواند شانس موفقیت را افزایش دهد.

شیوه زندگی

هر چه سبک زندگی تان ناسالم تر باشد (سیگار کشیدن، چاقی یا وزن کم) شانس موفقیت این روش پایین تر خواهد بود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 18 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...