دانشنامه فرزند

علت تاخیر در قاعدگی: بارداری
تست بارداری

دانشنامه فرزند: گاهی اوقات عقب افتادن قاعدگی دقیقا به همان معنایی است که شما انتظار دارید؛ بله، ممکن است باردار باشید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله تاخیر در قاعدگی رجوع نمایید.

علائم اولیه بارداری مانند گرفتگی عضلات، نفخ، حالت تهوع، لکه بینی، خستگی، درد سینه ها و حتی انزجار نسبت به برخی از غذاها شبیه مواردی است که پیش از قاعدگی تجربه می کنید، بنابراین تشخیص اینکه چرخه قاعدگی در روزهای پایانی است یا باردار شده اید مشکل می باشد.

سریع ترین و آسان ترین راه برای اطلاع از اینکه بارداری باعث قطع قاعدگی تان شده این است که در خانه تست بارداری (بی بی چک) انجام دهید، این تست هورمون گنادوتروپین جفتی انسان (hCG) را که هنگام بارداری در ادرار تولید می شود تشخیص می دهد. اگر این تست را بعد از روزی که قاعدگی تان عقب افتاده انجام دهید نتیجه معتبرتر است، اما بعضی از تست ها می توانند بارداری را 5 روز قبل از عقب افتادن قاعدگی مشخص کنند. نتیجه منفی کاذب در تست های بارداری خانگی شایع است، در نتیجه اگر احتمال بارداری می دهید حتما با مراجعه به آزمایشگاه و انجام آزمایش خون، از باردار بودن یا نبودن خود اطمینان حاصل کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...