دانشنامه فرزند

علت تاخیر در قاعدگی: استرس
تاخیر در قاعدگی

دانشنامه فرزند: تاخیر در قاعدگی همیشه نشانه بارداری شما نیست، عوامل مختلفی بر این موضوع موثرند، یکی از این عوامل استرس است.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله تاخیر در قاعدگی رجوع نمایید.

همان طور که می دانید، استرس عوارض ناخوشایند بسیاری مانند سردرد، افزایش وزن و آکنه دارد؛ همچنین می تواند چرخه قاعدگی را تحت تاثیر قرار دهد. وقتی شما تحت فشار جسمی یا روحی قرار دارید بدن هورمون های استرس آدرنالین و کورتیزول ترشح می کند، مقادیر زیاد این هورمون ها باعث می شود مغز تا زمانی که علت اضطراب برطرف شود تصمیم بگیرد چه عملکردی ضروری و کدام یک غیر ضروری است. در این هنگام جریان خون به ماهیچه ها و اکسیژن به شش ها افزایش پیدا می کند، در موارد شدید ممکن است فعالیت سیستم گوارشی و تناسلی به طور موقت متوقف شود، چرخه قاعدگی شما نیز از این قاعده مستثنی نیست، بنابراین استرس می تواند باعث تاخیر در قاعدگی شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...