دانشنامه فرزند

علت تاخیر در قاعدگی: ورزش شدید
ورزش شدید

دانشنامه فرزند: تمرینات ورزشی شدید و طولانی مدت می تواند بر چرخه قاعدگی زنان اثر گذار باشد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله تاخیر در قاعدگی رجوع نمایید.

ورزش کردن بسیار خوب است، اما زمانی که تمرینات ورزشی شما بیش از حد و همراه با محدود کردن وعده های غذایی به منظور کاهش وزن باشد، بدن قادر به تولید استروژن کافی برای تکمیل چرخه قاعدگی نخواهد بود. بعضی از زنان، از جمله رقصنده های باله یا ژیمناست ها و ورزشکاران حرفه ای، در خطر بیشتری برای آمنوره (قاعده نشدن به مدت 3 ماه پشت سر هم یا بیشتر) قرار دارند؛ اما نباید به خاطر ورزش در سیستم بدن مداخله کنید. ورزش شدید همراه با عدم دریافت کالری کافی می تواند باعث بی نظمی قاعدگی شود. ورزش بیش از حد با برخی علائم از جمله کاهش وزن سریع یا شدید، کاهش عملکرد جسمی یا اجبار خود به ورزش هنگام آسیب، بیماری و ... همراه است. برای بازگشت به حالت طبیعی باید از شدت تمرینات ورزشی خود بکاهید و کمی وزن اضافه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...