دانشنامه فرزند

علت تاخیر در قاعدگی: عدم توازن هورمونی
سندرم پلی کیستیک تخمدان

دانشنامه فرزند: اختلالات هورمونی باعث نامنظمی قاعدگی و گاهی عدم قاعدگی می شود. در صورتی که قاعدگی شما نامنظم است باید برای بررسی های بیشتر به پزشک مراجعه نمایید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله تاخیر در قاعدگی رجوع نمایید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) بیماری ای است که در آن هورمون های جنسی زنانه دچار عدم تعادل می شوند، در نتیجه درون تخمدان ها با تولید کیست های ریزی، مانع از تخمک گذاری منظم می شود. علاوه بر قاعده نشدن یا قاعدگی نامنظم، باعث رشد بیش از اندازه موهای زائد، آکنه، افزایش وزن و احتمالا ناباروری می شود. اگر فکر می کنید سندرم پلی کیستیک علت مشکلات قاعدگی شماست، پزشک با تجویز آزمایش خون می تواند سطح هورمون ها را مورد بررسی قرار دهد. در صورتی که سندرم تخمدان پلی کیستیک علت بی نظمی در قاعدگی باشد پزشک با تجویز قرص های ضد بارداری قاعدگی تان را منظم می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...