دانشنامه فرزند

علت تاخیر در قاعدگی: دوران پیش از یائسگی
یائسگی

دانشنامه فرزند: تاخیر در قاعدگی علل متعددی دارد، بنابراین تا زمانی که علت را تشخیص نداده اید نتیجه گیری نکنید. مراجعه به پزشک به مشخص کردن این علت کمک می کند و اگر باردار نیستید، با تجویز دارو بدن تان را وادار به قاعدگی می کند تا همه چیز به حالت طبیعی برگردد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله تاخیر در قاعدگی رجوع نمایید.

سن متوسط یائسگی 51 سالگی است. زنان تقریبا 2 الی 8 سال قبل از یائسگی، دوران پیش از یائسگی (پری منوپاز) را تجربه می کنند، دورانی که بدن رفته رفته استروژن کمتری تولید می کند و به یائسگی نزدیک می شود. تغییرات چرخه قاعدگی در این زمان غیرطبیعی نیست؛ قاعدگی ها بیشتر یا کمتر، کوتاه تر یا طولانی تر، شدید یا خفیف تر می شوند؛ اما ممکن است دچار گرگرفتگی یا تعرق شبانه، مشکلات خواب، خشکی واژن و نوسان خلقی شوید. اگر در مورد این علائم نگرانید، پزشک با استفاده از آزمایش خون می تواند سطح هورمون ها را تعیین کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...