دانشنامه فرزند

تاخیر در قاعدگی
تاخیر در قاعدگی

دانشنامه فرزند: وقتی قاعدگی تان عقب می افتد معمولا می توان نتیجه گیری کرد که باردار شده اید. اگر سعی دارید باردار شوید ممکن است احساس هیجان زدگی و حس ناباوری داشته باشید. در غیر این صورت، اگر بدانید راهی برای باردار شدن تان وجود ندارد گذشته از پریشانی زیاد ممکن است احساس ترس یا نا امیدی پیدا کنید. حقیقت این است که بیشتر زنان زمانی که قاعدگی شان عقب می افتد فکر می کنند باردار شده اند، اما ممکن است عقب افتادن قاعدگی به این علت یا دلایل دیگری باشد.

تست بارداری

گاهی اوقات عقب افتادن قاعدگی دقیقا به همان معنایی است که شما انتظار دارید؛ بله، ممکن است باردار باشید.

تاخیر در قاعدگی

تاخیر در قاعدگی همیشه نشانه بارداری شما نیست، عوامل مختلفی بر این موضوع موثرند، یکی از این عوامل استرس است.

تاخیر در قاعدگی

بیماری های مختلف می توانند بر منظم یا نامنظم شدن قاعدگی شما تاثیر گذار باشند.

تاخیر در قاعدگی

ممکن است زمانی که در حال رعایت رژیم غذایی برای رسیدن به وزن ایده آل باشید، دچار بی نظمی هایی در چرخه قاعدگی خود شوید.

ورزش شدید

تمرینات ورزشی شدید و طولانی مدت می تواند بر چرخه قاعدگی زنان اثر گذار باشد.

مسافرت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در اثر یک مسافرت یا تغییراتی در برنامه زمانی خود دچار نامنظمی در قاعدگی شده باشید، این نوع نامنظمی ها معمولا موقتی هستند.

شیردهی

خیلی از خانم ها در دوران شیردهی با نامنظمی قاعدگی مواجه می شوند، گاهی نگران بارداری مجدد می شوند، اما تاخیر در قاعدگی همیشه دلیل بر بارداری نیست.

قرص جلوگیری از بارداری

احتمالا رایج ترین دارویی که باعث تغییرات قاعدگی می شود داروهای ضد بارداری است. داروهای جلوگیری از بارداری از جمله قرص ها یا پچ پوستی با متوقف کردن تخمک گذاری عمل می کنند و عدم تخمک گذاری به معنای عدم قاعدگی است؛ پس خونریزی ماهیانه هنگام استفاده از این روش ها به چه معناست؟

سندرم پلی کیستیک تخمدان

اختلالات هورمونی باعث نامنظمی قاعدگی و گاهی عدم قاعدگی می شود. در صورتی که قاعدگی شما نامنظم است باید برای بررسی های بیشتر به پزشک مراجعه نمایید.

تیروئید

احتمال ابتلا به اختلالات تیروئید در زنان با افزایش سن بیشتر می شود. در صورتی که قاعدگی شما نامنظم است ممکن است به دلیل اختلالات تیروئید باشد.

یائسگی

تاخیر در قاعدگی علل متعددی دارد، بنابراین تا زمانی که علت را تشخیص نداده اید نتیجه گیری نکنید. مراجعه به پزشک به مشخص کردن این علت کمک می کند و اگر باردار نیستید، با تجویز دارو بدن تان را وادار به قاعدگی می کند تا همه چیز به حالت طبیعی برگردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...