دانشنامه فرزند

اپیدورال برای درد زایمان
اپیدورال

دانشنامه فرزند: اپیدورال دارویی بیهوش کننده یا عامل بی حس کننده ای است که مستقیما به درون ستون فقرات، به فضای اپیدورال بین رباطی که مهره ها و غشایی که نخاع را می پوشاند، تزریق می شود و شما را به طور موضعی از کمر به پایین بی حس می کند، در نتیجه می توانید در طول تولد فرزندتان شرکت داشته و زمانی که نوزاد را کنارتان می آورند کاملا هوشیار باشید.

اپیدورال هر زمان که به آن نیاز داشته باشید و حتی اگر دهانه رحم کمی باز شده باشد فوراً به شما تزریق می شود و متخصص بیهوشی در آنجا حضور دارد. از آنجایی که تزریق هنگام درد زایمان انجام می شود باید کاملا نشسته باشید یا بی حرکت دراز کشیده باشید و اگر زایمان در حال انجام باشد این کار سخت تر خواهد بود، بنابراین بهتر است در ابتدای کار درخواست تزریق کنید. خوشبختانه پژوهش ها حاکی از آن است که تزریق زود هنگام اپیدورال خطر سزارین را کاهش می دهد. زمانی که اپیدورال تزریق شد حدود 10 الی 15 دقیقه زمان می برد تا دردتان آرام شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...