دانشنامه فرزند

نحوه تزریق اپیدورال
اپیدورال

دانشنامه فرزند: وقتی تزریق اپیدورال شروع می شود ابتدا سرم مایعات به صورت درون رگی به شما تزریق می گردد که از کاهش فشار خون جلوگیری می کند. بسته به تدبیر بیمارستان پیش از تجویز اپیدورال یک کاتتر ادرار یا لوله نازکی به مثانه شما وارد می کنند تا هنگامی که اپیدورال اثر کرد ادرار به درون آن وارد شود چون در آن زمان ادرار خود را حس نمی کنید. در صورت لزوم در بعضی از بیمارستان ها مثانه به وسیله یک کاتتر تخلیه می شود.

به منظور آمادگی برای سوزن اصلی، داروی بیهوشی موضعی را در محل کوچکی از پایین تا وسط کمر تزریق می کنند که این محل به وسیله ضدعفونی کننده ها تمیز می شود. زمانی که بی حس شدید از شما خواسته می شود به پهلو دراز بکشید یا به میز کنار تخت تکیه کنید و هنگامی که سوزن بزرگ تر به فضای اپیدورال وارد شد همسر، دوست یا یک پرستار به شما کمک می کند. بعضی از زنان در این زمان هیچ چیز را احساس نمی کنند در حالی که برخی احساس فشار، مور مور شدن یا درد تیز زودگذر دارند. اگر خوش شانس باشید (که برای اکثر زنان این طور است) چیزی احساس نخواهید کرد، به علاوه هر گونه ناراحتی بر اثر فرو کردن سوزن در مقایسه با درد زایمان بسیار کم است.

سپس سوزن برداشته می شود و کاتتر قابل انعطاف و باریکی در آن محل قرار داده می شود که دارو از طریق آن تزریق می شود. این لوله با نوار به کمر بسته می شود، بنابراین می توانید از یک پهلو به پهلوی دیگر حرکت کنید. سه الی پنج دقیقه بعد از تزریق دوز ابتدایی عصب های رحم شروع به بی حس شدن می کنند. معمولا حدود ده دقیقه بعد، تاثیر کامل آن را احساس می کنید. اگر چه ممکن است برای بعضی زنان زمان بیشتری (حدود 15 الی 20 دقیقه) طول بکشد. این دارو شما را از زیر قفسه سینه به پایین بی حس می کند و هیچ گونه درد زایمانی را احساس نخواهید کرد و نکته اصلی همین است. اگر زایمان تان به سزارین منتهی شود میزان دارو افزایش پیدا می کند، بنابراین دیگر از نیمه پایینی بدن تان چیزی را حس نخواهید کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...