دانشنامه فرزند

مشکلات و عوارض جانبی اپیدورال
اپیدورال

دانشنامه فرزند: اگر چه اپیدورال بسیار موثر می باشد اما ممکن است چندین عوارض جانبی داشته باشد.

  • احساس درد برخی از زنان به جای تسکین کامل درد، تنها در یک طرف بدن احساس بی حسی می کنند. در صورتی که سر نوزاد به طرف کمر شما باشد (زمانی که جنین در وضعیت برعکس قرار دارد؛ یعنی سر او به سمت پشت شماست) ممکن است اپیدورال درد را به طور کامل برطرف نکند.

  • محدودیت برای دیگر روش های زایمانی با استفاده از اپیدورال امکان زایمان در آب وجود ندارد و اگر می خواهید در زایشگاه وضع حمل کنید استفاده از اپیدورال پیشنهاد نمی شود، یعنی اگر به آن نیاز داشته باشید باید به بیمارستان منتقل شوید.

  • طولانی شدن زمان زایمان بر اساس چند پژوهش، اپیدورال ممکن است در زایمان اول باعث افزایش مدت زمان مرحله دوم زایمان به میزان یک ساعت یا بیشتر شود که در زایمان های بعدی این زمان کمتر خواهد بود. پژوهشی که اخیرا انجام شده نشان می دهد اپیدورال ممکن است در زایمان های اول و بعدی باعث افزایش دو ساعت در مدت زمان زایمان شود.

  • مشکل در ادرار کردن پس از زایمان در پایان ممکن است اپیدورال یا کاتتر باعث کاهش حساسیت مثانه یا آگاهی شما از ادرار شود در نتیجه امکان دارد ادرار کردن در 24 ساعت اول پس از زایمان کمی چالش برانگیز باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...