دانشنامه فرزند

تاثیر بیماری صرع بر بارداری
دارو در بارداری

دانشنامه فرزند: حمله صرع در طول دوران بارداری ممکن است باعث آسیب یا مشکلاتی برای شما و نوزادتان شود، از جمله این خطرات احتمال صدمه در اثر زمین خوردن یا سوختگی، افزایش خطر زایمان زودرس، سقط جنین و کاهش ضربان قلب جنین می باشد. شما می توانید خطر این آسیب ها را با کمک عصب شناس و پزشکی که برای مراقبت های بارداری انتخاب کرده اید تحت کنترل قرار دهید.

مادران بارداری که دچار بیماری صرع هستند، به احتمال زیاد حالت تهوع و استفراغ شدیدتری را تجربه می کنند (استفراغ بدخیم حاملگی) اما در خطر بیماری ثانویه جدی قرار ندارند. به نظر می رسد در مادرانی که بیماری صرع دارند ظهور عیوب مادرزادی در نوزاد با افزایش رو به رو است؛ اما غالبا علت این عیوب، استفاده از داروهای خاص ضد تشنج در طول بارداری است تا خود بیماری صرع. انتخاب داروی صحیح با تجویز پزشک به کنترل علائم کمک می کند و در صورت امکان به منظور کاهش این خطرات می توانید مصرف داروی خود را قطع کنید؛ پیش از بارداری و در اوایل آن باید به میزان کافی اسید فولیک (400 الی 600 میکروگرم با مصرف ویتامین های پیش از بارداری و منبع غذایی) مصرف کنید.

بارداری و زایمان در مادرانی که دچار بیماری صرع هستند مشکل نخواهد بود، ممکن است بتوانید مانند دیگر مادران زایمان طبیعی داشته باشید؛ اما مهم است که داروهای ضد تشنج در طول بارداری مصرف شوند تا خطر تشنج هنگام زایمان کاهش پیدا کند. بیهوشی اپیدورال به کنترل درد زایمان کمک می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...