دانشنامه فرزند

مصرف داروهای صرع در بارداری
مصرف داروهای صرع در بارداری

دانشنامه فرزند: اگر دچار بیماری صرع می باشید ابتدا با پزشک خود گفتگو کنید تا در صورت امکان پیش از بارداری یا در طول بارداری مصرف داروهای تان را قطع کنید. اگر در یک دوره زمانی تشنج نداشته اید این کار امکان پذیر است.

اگر در اثر بیماری صرع دچار تشنج می شوید باید تا حد امکان آن را تحت کنترل درآورید، برای این کار نیاز به درمان دارویی دارید اما در صورت امکان بهتر است داروی کم خطری را جایگزین داروی فعلی خود کنید. استفاده از یک دارو در بارداری به جای چندین دارو مشکلات کمتری را به دنبال دارد و این روش بهتر است. به هیچ عنوان به صورت سر خود دارو را به دلیل ترس از آسیب رساندن به نوزاد قطع نکنید، بیشتر متخصصان بر این باورند که خطر آسیب به نوزاد بر اثر تشنج در بارداری بیشتر از خطر داروهای ضد تشنج است.

برای شما در کنار فولیک اسید و مکمل ها، مصرف مکمل ویتامین D هم توصیه می شود چون بیشتر داروهای تشنج با متابولیسم این ویتامین تداخل دارند. مصرف سلنیوم و روی نیز اهمیت فراوانی دارد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که ویتامین های پیش از بارداری تان دارای این مواد معدنی باشند. طی 4 هفته پایانی بارداری تجویز مکمل ویتامین K می تواند خطر خونریزی را کاهش دهد، چون نوزاد مادرانی که داروهای ضد تشنج مصرف می کنند در خطر بیشتری برای خونریزی قرار دارد. تا زمانی که با پزشکان خود در ارتباط باشید و از توصیه ها و راهنمایی های آن ها برای کنترل بیماری تان پیروی کنید احتمال بارداری موفق و نوزاد سالم هم افزایش پیدا می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...