دانشنامه فرزند

هشت ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: با افزایش جنب و جوش کودک بهتر است خانه را برای فعالیت او ایمن سازید. گیاهان خانگی، مواد شوینده، ظروف شکستنی، دارو و قرص ها و ... را از دسترس کودک خارج سازید. فرزند شما تفاوت کار درست از غلط را تشخیص نمی دهد و نمی تواند از خود مراقبت کند، پس به هیچ عنوان او را بابت اشتباهات اش تنبیه نکنید.

رشد فرزند شما

کودک به وسیله تکان دادن، کوبیدن به هم، انداختن و پرتاب کردن و قبل از همه این ها به دهان گذاشتن اشیا، اقدام به کشف دنیای پیرامون خود می کند. شما می توانید برخی اشیایی که در مرکز توجه کودک می باشند، مانند شانه سر را در اختیارش قرار دهید و او بتواند آزمایشات خود را اعم از به هم زدن اشیا، چرخاندن، فشاردادن، تکان دادن و پرتاب کردن انجام دهد.
کودک شما به وسیله اسباب بازی های خاص مانند تلفن هیپنوتیزم می شود. اگرچه او نمی تواند گوشی را کنار گوش خود بالا نگه دارد، ولی او تظاهر به یک مکالمه می کند. در طول چند ماه آینده او استفاده از اشیا را برای رسیدن به اهداف اش می آموزد، از جمله شانه زدن مو ها، نوشیدن از فنجان، صحبت کردن با تلفن اسباب بازی.

زندگی شما: کنار آمدن با اضطراب جدایی

هنگامی که شما از کودک جدا می شوید و مراقبت او را به دیگران می سپارید، ممکن است شروع به علایم اضطراب جدایی را در او مشاهده نمایید. این موضوع یک امر طبیعی در مراحل رشد سالم کودک به حساب می آید. دانستن این موضوع دیدن آشفتگی فرزند تان را برای شما آسان تر می سازد.
راه کارهایی جهت بهبود اضطراب جدایی:

  • هنگام خارج شدن از منزل با خوش رویی از فرزند تان خداحافظی کنید و نگرانی در چهره تان نمایان نشود. بعد از خداحافظی از خانه خارج شوید و اجازه دهید فرزند تان پاسخ شما را با گریه بدهد.

  • یک بار خداحافظی کنید. اگر وسوسه شوید و برای چک کردن از سلامت فرزند تان بر گردید تنها باعث می شود کار برای شما و فرزند تان سخت تر شود.

  • با مراقب فرزند تان تماس بگیرید. برای آرامش ذهنی تان، با تماس تلفنی احوال فرزند تان را جویا شوید. احتمالا گریه فرزند تان پس از خارج شدن شما بلافاصله متوقف می گردد و فکرش توسط بازی و سرگرمی منحرف می شود.

  • در صورتی که مدت زمان طولانی از خانه دور هستید، با فرزند تان تماس بگیرید و با او صحبت کنید.

  • برخی از کودکان در مقابل جدا شدن از پدر و مادرشان رفتار های متفاوت از خود نشان می دهند. اگر فرزند تان بسیار از نبود شما آشفته می شود، خود تان یا همسر تان در صورت امکان به مدتی مرخصی از کار فکر کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «هشت ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 23 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

در حال بارگذاری ...