دانشنامه فرزند

کاهش خطر ابتلا به پره اکلامپسی با مصرف آسپیرین بچه
آسپیرین

دانشنامه فرزند: اگر در معرض ابتلا به پره اکلامپسی قرار دارید با پزشک خود در مورد مصرف آسپیرین با دوز پایین مشورت کنید. زنانی که سابقه حساسیت به آسپیرین، معده حساس یا اختلالات خونریزی دارند نمی توانند آسپیرین مصرف کنند.

افرادی که در خطر بالای ابتلا به پره اکلامپسی قرار دارند می توانند قبل از هفته 16 بارداری مصرف آسپیرین با دوز پایین را شروع کنند؛ اما پیش از مصرف آن یا هر داروی دیگری حتما با پزشک خود مشورت کنید. ذکر این نکته مهم است که دوز مورد نیاز آسپیرین در این پژوهش بسیار پایین تر از دوزی است که معمولا بزرگسالان مصرف می کنند، همچنین اگر در معرض ابتلا به پره اکلامپسی قرار نداشته باشید مصرف آسپیرین و دیگر داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) در طول بارداری ممنوع است و در صورت نیاز به مسکن در این دوران پزشک استامینوفن ساده بدون کدئین تجویز می کند.

با این وجود، آسپیرین با دوز پایین برای زنانی که در خطر ابتلا به پره اکلامپسی قرار دارند کاملا مفید است، ولی حتما باید توسط پزشک برای شما تجویز گردد. بهترین و موثرترین راه برای پیشگیری از ابتلا به پره اکلامپسی تجویز دارو می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...