دانشنامه فرزند

علت تب در بارداری
تب در بارداری

دانشنامه فرزند: تب نشانه مبارزه بدن در برابر عوامل بیماری زا است و گاهی نیز پاسخ دمایی دستگاه ایمنی بدن نسبت به عفونت های داخلی تلقی می شود. در واقع در گرمای حاصل از تب بسیاری از میکروب ها توانایی رشد ندارند.

ممکن است در دوران بارداری به همان دلایل قبل از بارداری دچار تب شوید. در واقع احتمال ابتلای زنان به عفونت های ویروسی رایج مانند آنفلوانزا و سرماخوردگی در بارداری بیشتر است، علت این است که سیستم ایمنی بدن مادر به منظور حفاظت جنین ضعیف می شود. خبر خوب برای نوزاد و نه چندان خوب برای شما در مورد سینوس ها است. تب خفیف ممکن است نتیجه عفونت ویروسی بی خطر مانند سرماخوردگی باشد، در حالی که تب شدید ممکن است مربوط به آنفولانزا در دوران بارداری باشد. گاهی اوقات تب بر اثر عفونت های باکتریایی مانند عفونت مجاری ادراری، عفونت کلیه یا گلودرد میکروبی ایجاد می شود و به آنتی بیوتیک نیاز است. از این رو زنان باید از خوردن گوشت ماهی و پنیر خام در طول بارداری خودداری کنند تا از قرار گرفتن در معرض باکتری لیستریا که می تواند باعث تب شدید شود جلوگیری کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...