دانشنامه فرزند

علائم آلرژی در بارداری
آلرژی در بارداری

دانشنامه فرزند: اگر سابقه آلرژی هایی مانند تب یونجه (رینیت یا التهاب مخاط بینی) دارید احتمالا علائمی از جمله احتقان، عطسه، سردرد، آبریزش بینی و خارش چشم، پوست یا دهان را تجربه می کنید.

زمان بروز آلرژی

تب یونجه غالبا با شروع فصل بهار، اواخر تابستان یا اوایل پاییز بروز می کند؛ اما همیشه در این زمان های پیش بینی شده اتفاق نمی افتد چون به آلرژن های محیطی خاصی که باعث حساسیت می شوند بستگی دارد. عوامل دیگری مانند خاک، گرد و غبار، پرز و شوره حیوانات خانگی نیز می توانند باعث واکنش های آلرژیک در زمان های مختلف سال یا تمام طول سال شوند.

عوارض بارداری: گرفتگی بینی

متأسفانه اغلب زنان در طول دوران بارداری دچار گرفتگی بینی می شوند. گرفتگی بینی معمولا در سه ماهه دوم بارداری و بر اثر سطح بالای هورمون های استروژن و پروژسترون که جریان خون را در سراسر بدن، از جمله بینی، افزایش می دهند ایجاد می شود. در این هنگام غشاهای مخاطی متورم و نرم می شوند و به دنبال آن دچار گرفتگی بینی می شوید که در آلرژی و سرماخوردگی هم اتفاق می افتد و باعث خون دماغ و آبریزش از عقب بینی می شود، در نتیجه سرفه می کنید یا حتی ممکن است در شب حالت تهوع پیدا کنید.

تفاوت آلرژی و گرفتگی بینی

اما چگونه می توان تفاوت بین آلرژی و گرفتگی بینی در دوران بارداری را تشخیص داد؟ اگر دچار آلرژی هستید به احتمال زیاد علائمی بیشتر از آنچه در بالا گفته شد (عطسه، خارش چشم و غیره) را به همراه گرفتگی بینی و سرفه تجربه می کنید. اگر خارش قابل توجه و عطسه ندارید ممکن است ناراحتی شما بر اثر گرفتگی بینی مربوط به هورمون ها در بارداری باشد. اگر از علت علائم مطمئن نیستید با پزشک تان در این باره مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...