دانشنامه فرزند

پیشگیری از بروز آلرژی در بارداری
آلرژی در بارداری

دانشنامه فرزند: به طور معمول بهترین دفاع، حمله است. به جز مصرف دارو برای درمان آلرژی در دوران بارداری، با رعایت راهکارهایی می توان از بروز آن جلوگیری کرد.

  • از افرادی که سیگار می کشند دوری کنید. سیگار باعث تشدید آلرژی می شود و دود سیگار حتی اگر توسط افراد دیگر کشیده شود مضر است.

  • اگر به گرده آلرژی دارید، در خانه ای که دستگاه تهویه مطبوع دارد بمانید. اگر می خواهید بیرون بروید از عینک آفتابی قوس دار استفاده کنید تا چشم ها را از گرده حفظ کنید. وقتی به خانه برگشتید کفش ها را درآورده، دست و صورت تان را بشویید و لباس های تان را عوض کنید و لباسی که پوشیده بودید را بشویید تا گرده ای به شما باقی نماند.

  • اگر به گرد و غبار آلرژی دارید، باید از فرد دیگری درخواست کنید تا نظافت منزل را برای تان انجام دهد. در هنگام نظافت از جارو برقی با فیلتر هپا، زمین شوی یا جاروی مرطوبی که از بلند شدن گرد و خاک جلوگیری می کند استفاده شود. پارچه میکرو فایبر بهتر از گردگیرهای قدیمی است. همچنین سعی کنید از اتاق های زیر شیروانی، زیر زمین و مکان هایی که بوی نا می دهد دوری کنید.

  • اگر به حیوانات خانگی آلرژی دارید، دوستانی که سگ و گربه خانگی دارند را از آلرژی خود مطلع کنید تا از قبل مقدمات دیدار با شما را فراهم کنند و اگر نسبت به حیوان خانگی خودتان آلرژی دارید سعی کنید حداقل به یکی از اتاق ها وارد نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...