دانشنامه فرزند

سونوگرافی مرحله دوم بارداری برای چه کسانی است؟
سونوگرافی در بارداری

دانشنامه فرزند: سونوگرافی سطح دوم مشابه سونوگرافی استاندارد و معمول بارداری است. البته پزشک شما با انجام این سونوگرافی اطلاعات دقیق تری نسبت به سونوگرافی معمول بارداری کسب خواهد کرد. پزشک شما ممکن است بر روی قسمت های خاصی از بدن جنین مانند مغز، قلب یا سایر اعضای بدن تمرکز کند.

تقریبا همه پزشکان، آناتومی اسکن را برای همه مادران باردار تجویز می کنند. حتی اگر سونوگرافی مرحله اول را در سه ماهه نخست برای تأیید بارداری یا تعیین مدت بارداری یا به عنوان بخشی از آزمایش غربالگری سه ماهه نخست بارداری انجام داده باشید، سونوگرافی با جزئیات مرحله دوم اهمیت دارد چون اطلاعات تکمیلی با ارزشی را در مورد وضعیت جنین در اختیار پزشک قرار می دهد.

اکثر اسکن آناتومی ها در سه ماهه دوم بارداری خصوصا در هفته 20 انجام می شود، اما می توان آن را هر زمانی بین هفته 18 و 22 بارداری انجام داد. اگر مشکلی دارید که نیاز به بررسی دارد (مثلا چندقلویی) به بیش از یک سونوگرافی با جزئیات نیاز دارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...