دانشنامه فرزند

سونوگرافی مرحله دوم بارداری چگونه انجام می شود؟
سونوگرافی در بارداری

دانشنامه فرزند: احتمالا باید قبل از انجام این سونوگرافی مقداری آب بنوشید تا مثانه تان پر باشد و گرفتن تصاویر سونوگرافی آسان شود. باید به پشت بر روی تخت دراز بکشید و شکم خود را برهنه کنید.

سونوگرافر با استفاده از ژل در محل، پروب (مبدل) را روی شکم حرکت می دهد. وقتی امواج صوتی منتشر شده از اعضای داخلی و مایعات بدن به مبدل می رسد، کامپیوتر آن را به تصاویری 2 بعدی از جنین بر روی صفحه نمایش (یا تصویر برش عرضی) تبدیل می کند. گاهی اوقات به جای سونوگرافی 2 بعدی از تکنولوژی سونوگرافی 3 بعدی یا حتی 4 بعدی استفاده می شود.

سونوگرافر به منظور بررسی جامع آناتومی، تصاویری از زوایای مختلف می گیرد. زمانی که متخصص تصویر واضحی گرفت (تصویر اصلی)، آن را ثابت نگه داشته و بخش های خاص بدن را اندازه گیری می کند. در هنگام سونوگرافی می توانید ضربان قلب، انحنای ستون فقرات، صورت، دست و پاهای جنین را تشخیص دهید. حتی ممکن است نوزاد را در حال مکیدن انگشت شست ببینید.

پس از آن باید منتظر بمانید تا تصویر آماده شود. سونوگرافی با جزئیات مرحله دوم بارداری 30 الی 45 دقیقه زمان می برد که البته بستگی به همکاری جنین دارد. متخصص زایمان و پزشک تان آن را بررسی می کنند و احتمالا با یک یا دو تصویر سونوگرافی به خانه برمی گردید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...