دانشنامه فرزند

راه حل هایی برای گریه های بی دلیل کودک

دانشنامه فرزند: آیا کودک گرسنه است؟ پوشک اش تمیز است ؟ تب ندارد؟ نوزادان دلایل خودشان را برای گریه دارند و حتی خردمند ترین والدین نیز گاهی نمی توانند دلیلی برای گریه فرزند شان بیابند، فرزند نیز قادر به صحبت کردن و بیان دلایل نمی باشد. پس چه باید کرد؟

  • مک زدن مک زدن یکی از راه های آرام شدن بیشتر کودکان است. کودک می تواند با مک زدن سینه، شیشه شیر و پستانک و حتی انگشت خود، آرام شود. برخی کودکان در رحم مادر شان مک زدن را آغاز می کنند، اما شاید یادگیری مک زدن در دنیای بیرون از رحم 2 تا 3 ماه برایشان به طول بیانجامد.

  • پتو یا قنداق گاهی کودکان از تکان دست و پای خود می ترسند و گاهی دوست دارند در یک محیط گرم و امن مانند رحم مادر شان باشند. یک پتوی نرم و یا قنداق کردن کودک می تواند آرامش را به او برگرداند.

  • صدا و موسیقی هر نوع موسیقی از لالایی گرفته تا آهنگی که مورد علاقه خود تان است، می تواند به شما کمک کند. گاهی ایجاد یک صدای یکنواخت، مانند صدای جارو برقی و یا ماشین ظرفشویی می تواند مفید باشد، زیرا تداعی کننده صدای درون رحم مادر است.

  • هوای تازه گاهی ممکن است با باز کردن یک در یا پنجره، کودک بلافاصله آرام شود. اگر این کار جواب داد لحظات و محیط را برای کودک شرح دهید: به آسمان نگاه کنید، به اطراف نگاه کنید و از دنیای پیرامون با کودک صحبت کنید.

  • آب گرم گاهی آب گرم نیز می تواند تسکین دهنده باشد و گریه فرزند تان را متوقف سازد. کودک را در آغوش بگیرید و به وسیله آب گرم حمام دهید. به زور این کار را انجام ندهید، زیرا برخی کودکان صدا و پاشیدن آب را دوست ندارند. در مورد لغزنده نبودن حمام خود نیز مطمئن باشید.

  • حرکت گاهی کودک داخل ننو یا کالسکه اش و یا در آغوش شما آرام می شود و حرکت، موجب آرامش او می گردد. برخی کودکان در ماشین در حال حرکت، آرام می شوند و به خواب می روند؛ البته نباید برای خوابیدن به این راه ها عادت کند. او باید یاد بگیرد خودش بخوابد.

  • ماساژ کودکان علاقه زیادی به لمس شدن و نوازش و ماساژ دارند. مالش آرام پیشانی یا هر جای دیگر بدن کودک، به آرام شدن او کمک می کند.

  • حفظ آرامش خود تان کودک، استرس و اضطراب پدر و مادرش را درک می کند و گاهی این موضوع دلیلی برای گریه اوست. برخی از والدین در هنگام گریه کودک احساس گناه می کنند و خود را مقصر می دانند. کودک نیز این احساس را می فهمد و شدت گریه اش بیشتر می شود. بنابراین چرخه غلطی آغاز می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «گریه» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 30 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...