دانشنامه فرزند

معاینات پزشکی در دوران بارداری
معاینات پزشکی در بارداری

دانشنامه فرزند: حتی اگر شما دوران بارداری سالم و بدون مشکلی را می گذرانید باز هم لازم است در زمان های مشخص شده جهت انجام معاینات به پزشک خود مراجعه نمایید.

در طول بارداری باید تعدادی آزمایش انجام دهید. پزشک در هر بار ویزیت:

دیگر آزمایش هایی که ممکن است در طی ویزیت های مختلف داشته باشید بر اساس احتمال در معرض خطر بودن شما برای بیماری های خاص متفاوت است و شامل موارد زیر می شود:

بر اساس سوابق شما (سن، پیشینه قومی و خانوادگی) پزشک یکی از چند آزمایش و سونوگرافی ژنتیکی دوران بارداری را به منظور بررسی ناهنجاری های کروموزومی که باعث مشکلاتی از جمله سندرم داون می شود پیشنهاد می کند. آزمایش خون از جمله آزمایش غیر تهاجمی دوران بارداری (NIPT) و تست کوآد خطر ناهنجاری های ژنتیکی نوزاد را تعیین می کند. پزشک همچنین آزمایش پرزهای جفتی جنین (CVS) را در سه ماهه نخست بارداری و آمنیوسنتز را در سه ماهه دوم بارداری برای تشخیص مشکلات ژنتیکی انجام می دهد. در ابتدا با پزشک خود در مورد انتخاب، خطرات و مزایای آزمایش های ژنتیک صحبت کنید تا مشخص شود آیا به آن ها نیاز دارید یا خیر و در صورت نیاز چه زمانی باید انجام شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...