دانشنامه فرزند

علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
تخمدان پلی کیستیک

دانشنامه فرزند: سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) شایع ترین اختلال هورمون در زنان سنین باروری است. با اینکه این بیماری می تواند باردار شدن شما را کمی سخت کند اما آن را غیر ممکن نمی سازد.

قاعدگی نامنظم لزوما نشانه سندرم تخمدان پلی کیستیک نیست ولی یکی از علائم این بیماری می باشد، ممکن است دچار آکنه، رشد زیاد موهای صورت یا بخش های دیگر بدن، اضافه وزن و گاهی اوقات خونریزی واژینال طولانی مدت شوید. بیش از یک دوم زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک پیش از 40 سالگی دچار دیابت نوع 1 (مقاوم به انسولین) یا پیش دیابت (عدم تحمل گلوکز) می شوند.

ممکن است شما برخی از علائم بالا را داشته باشید ولی مبتلا به این سندرم نباشید. در صورتی که قاعدگی نامنظم دارید یا ناگهان دچار یکی از علائم ذکر شده در بالا شدید با پزشک تان مشورت کنید. پزشک بررسی می کند آیا این علائم را در گذشته داشته اید یا خیر و سابقه خانوادگی تان را با دقت مورد بررسی قرار می دهد، همچنین نواحی دارای رشد موی زیاد را معاینه کرده و برای شما آزمایش خون و تست لگن یا سونوگرافی کیست های تخمدان تجویز می نماید، اگر چه ممکن است در سندرم تخمدان پلی کیستیک، کیستی وجود نداشته باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...